Niezastąpiona Katarzyna Skowrońska-Dolata. Punkty, bloki, asy decydujących meczów II rundy play-off Orlen Ligi

Zdjęcie okładkowe artykułu:  / WP SportoweFakty / Justyna Serafin
/ WP SportoweFakty / Justyna Serafin
zdjęcie autora artykułu

Siatkarki Orlen Ligi zakończyły zmagania. W decydujących meczach II rundy play-off część zawodniczek z przytupem postanowiła pożegnać się z kibicami. Tradycyjnie nie zawiodła Katarzyna Skowrońska-Dolata.

Siatkarki rywalizujące o punkty w rozgrywkach Orlen Ligi czekały na ten moment ponad sześć miesięcy. W piątkowy wieczór rozegrano ostatnie pojedynki żeńskiej ekstraklasy. Część zawodniczek, mimo zmęczenia rozgrywkami, postanowiła w efektownym stylu pożegnać fanów. W gronie tym znalazła się Sandra Szczygioł. Atakująca, która miniony sezon spędziła w pierwszej lidze, potwierdziła spory potencjał. Nie zdołała jednak poprowadzić swojej ekipy do wygranej w rywalizacji o 11. miejsce.

Tradycyjnie na podium naszej klasyfikacji nie mogło zabraknąć Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty, dla której ranga spotkania i klasa rywala nie mają znaczenia. Atakująca Impela Wrocław po raz kolejny potwierdziła, że zasługuje na miano największej gwiazdy rozgrywek.

Najlepiej punktujące:

1. Sandra Szczygioł (KSZO Ostrowiec SA) - 26 punktów

2. Katarzyna Skowrońska-Dolata (Impel Wrocław) - 25 punktów

3. Agata Skiba (Developres SkyRes Rzeszów) - 24 punkty

Na zakończenie rozgrywek nie zabrakło popisu w wykonaniu środkowych, ale nie tylko. Efektownym występem z własną publicznością pożegnały się Malwina Smarzek i Katarzyna Połeć, które w piątek sześciokrotnie zatrzymywały przeciwniczki blokiem. To jednak było za mało na Pałac, który wygrał 3:2. Duża w tym zasługa środkowej ekipy znad Brdy Natalii Misiuny, autorki czterech punktowych bloków.

Najlepiej blokujące:

1. Anna Stencel (PTPS Piła), Malwina Smarzek i Katarzyna Połeć (Legionovia Legionowo), Magdalena Hawryła (Developres Rzeszów) - 6 punktów

2. Kamila Ganszczyk (Tauron MKS Dąbrowa Górnicza), Monika Ptak i Agnieszka Kąkolewska (Impel Wrocław), Gabriela Polańska i Sylwia Pycia (Budowlani Łódź), Kornelia Moskwa (BKS Aluprof Profi Credit Bielsko-Biała), Natalia Misiuna (Pałac Bydgoszcz), Katarzyna Warzocha (Developres Rzeszów)

3. Katarzyna Gajgał-Anioł (Chemik Police), Sylwia Pelc (Polski Cukier Muszynianka Enea Muszyna), Małgorzata Lis (PTPS Piła), Nikola Radosova (Aluprof Bielsko-Biała), Katarzyna Połeć i Iga Chojnacka (Legionovia Legionowo), Ewa Cabajewska (Developres Rzeszów), Karolina Suwińska-Bednarek (KSZO)

Jagoda Maternia już wielokrotnie pokazywała, że mimo niewielkiego doświadczenia posiada ogromny talent. W rankingu najlepiej zagrywających decydujących meczów II rundy play-off 19-letnia atakująca Pałacu znalazła się na 2. pozycji, ustępując dużo bardziej doświadczonym zawodniczkom. Na szczyt notowania trafiły doświadczone Monika Ptak, Sylwia Pycia oraz Magdalena Hawryła.

Najlepiej serwujące:

1. Monika Ptak (Impel Wrocław), Sylwia Pycia (Budowlani Łódź), Magdalena Hawryła (Dewelopres Rzeszów) - 4 punkty

2. Jagoda Maternia (Pałac Bydgoszcz) - 3 punkty

3. Milena Radecka (Impel wrocław), Katarzyna Gajgał-Anioł i Stefana Veljković (Chemik Police), Heike Beier (Budowlani Łódź), Natalia Skrzypkowska, Anna Grejman, Adela Helić (Polski Cukier Muszyna), Kiesha Leggs (PTPS Piła), Malwina Smarzek (Legionovia Legionowo), Marlena Pleśnierowicz, Weronika Fojucik (Pałac Bydgoszcz), Ewa Cabajewska i Agata Skiba (Developres Rzeszów), Kamila Bednarek-Suwińska (KSZO) - 2 punkty

ZOBACZ WIDEO Operacja Rio ruszyła, czyli przychodzi siatkarz do lekarza (źródło TVP)

{"id":"","title":""}

Źródło artykułu: