Kw. do IO: Biało-Czerwoni z kompletem zwycięstw liderami tabeli turnieju w Tokio

W 4. kolejce kwalifikacji olimpijskich w Tokio, reprezentacja Polski po trudnym boju uporała się z kadrą Chin i wciąż jest liderem tabeli.

Tomasz Rosiński
Materiały prasowe / FIVB

Polacy w środę przegrywali z Chińczykami już 0:2 w setach, lecz ostatecznie potrafili triumfować po tie-breaku, wykonując kolejny krok w stronę awansu na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro.

Blisko uzyskania przepustki do Brazylii są także Francuzi, którzy w czterech partiach pokonali Australię.

Wciąż z grze o IO są Kanadyjczycy, którzy okazali się lepsi od Wenezueli oraz Iran, który pokonał gospodarzy w czterech setach.

Awans na igrzyska uzyskają trzy najlepsze ekipy oraz najlepszy zespół z Azji. Natomiast jeżeli w czołowej trójce znajdzie się co najmniej jedna azjatycka drużyna, to dodatkową kwalifikację wywalczy czwarty zespół turnieju.

Do końca zmagań w stolicy Kraju Kwitnącej Wiśni pozostały trzy serie gier.

8. Wenezuela 4 0-4 2:12 0

* Zasady ustalania kolejności w tabeli: 1. większa liczba wygranych meczów 2. liczba zdobytych punktów 3. wyższy stosunek setów 4. wyższy stosunek małych punktów 5. mecze bezpośrednie. ZOBACZ WIDEO Marcin Możdżonek: Ta wygrana ułatwiła nam drogę do Rio