Kornelia Moskwa przed turniejem LE w Albanii: chcemy dostać się do finału!

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Justyna Serafin /
WP SportoweFakty / Justyna Serafin /
zdjęcie autora artykułu

Druga kadra reprezentacji Polski siatkarek jest już w Albanii, gdzie od piątku do niedzieli toczyć się będzie drugi turniej w ramach grupy A Ligi Europejskiej. Jej celem są oczywiście trzy zwycięstwa i awans do najlepszej czwórki rozgrywek.

W tym artykule dowiesz się o:

Po pierwszym turnieju w Twardogórze Biało-Czerwone znajdują się na drugim miejscu w tabeli grupy A. By awansować do półfinału trzeba zająć pierwszą lokatę lub najprawdopodobniej mieć najlepszy bilans spośród wszystkich reprezentacji plasujących się na drugich miejscach w swoich grupach.

- Myślimy o awansie, ale zarówno o dobrej grze. Na pewno chcemy wygrać ten turniej, chcemy dostać się do finału Ligi Europejskiej. Najtrudniejszym przeciwnikiem będzie Słowacja, z którą przegrałyśmy, ale nie wolno lekceważyć pozostałych, bo to były naprawdę ciężkie, zacięte mecze - powiedziała Kornelia Moskwa.

Bardzo ważnym punktem w grze drużyny prowadzonej przez Waldemara Kawkę są środkowe. W każdym z trzech dotychczas rozegranych meczów Moskwa wraz z Aleksandrą Trojan zdobywały łącznie przynajmniej 20 punktów.

ZOBACZ WIDEO Nowe rozdanie, stary układ. Plany nowego prezesa PZPS (źródło TVP)

{"id":"","title":""}

- Cieszę się, że dostajemy dużo piłek, ale myślę, że na zwycięstwo składać się będzie gra całej drużyny, nie tylko środkowych. Skuteczność na środku możemy jeszcze poprawić. Mam nadzieję, że będziemy grać nim więcej i że będzie on bardziej efektywny - przyznała środkowa BKS-u Profi Credit Bielsko-Biała.

W Twardogórze Polki dość dobrze radziły sobie z odbiorem zagrywki przeciwniczek, ale problem pojawiał się z kończeniem ataków. Dlatego pod tym kątem odbywały się zajęcia w ciągu ostatnich kilku dni.

- Przede wszystkim pracowałyśmy nad wystawą. Mamy bardzo dobre przyjęcie i obronę, więc ważne jest to, by lepiej wychodziły nam akcje z wysokich piłek, w kontrze i po obronie. To nam ułatwi grę na skrzydłach - tłumaczyła reprezentantka Polski.

Każde ze spotkań rozgrywane w Durrës będzie bardzo istotne, ale w sercach polskich zawodniczek drzemie przede wszystkim chęć zwycięstwa nad Słowaczkami, z którymi w Polsce przegrały po tie-breaku. - Na Słowaczki musimy się szczególnie skoncentrować. Bardzo chcemy im się zrewanżować. Mam nadzieję, że nam to się uda - zakończyła Kornelia Moskwa.

Terminarz meczów reprezentacji Polski na turnieju LE w Albanii:

17 czerwca (piątek) - Polska - Albania (godz. 18:00) 18 czerwca (sobota) - Polska - Białoruś (godz. 15:00) 19 czerwca (niedziela) - Polska - Słowacja (godz. 15:00)

Źródło artykułu: