CEV Cup: Podsumowanie rundy rewanżowej meczów Challenge Round

Unicaja Arukasur Almeria "odprawiła z kwitkiem" Paris Volley, a Panathinakos Ateny pomimo przegranej awansował do Final Four. W pozostałych dwóch spotkaniach obyło się bez niespodzianek, awans wywalczył Lokomotiv Biełgorod oraz Bre Banca Lannutti Cuneo.

Lokomotiv Biełgorod (RUS) - Beauvais Oise (FRA) 3:0 (25:22, 25:10, 25:15)

Pierwszy mecz: 3:0 dla Lokomotiwu

Podobnie jak w pierwszej rundzie, tak i tym razem Rosjanie bez większych problemów pokonali Beauvais Oise. W zwycięskiej ekipie gospodarzy błyszczał w ataku Dmitry Musersky. Zdobył aż 15 punktów. W dwóch ostatnich partiach nie dali przeciwnikom cienia nadziei na wygranie choćby seta. Mecz zakończył się szybko, bo po nieco ponad godzinnej walce siatkarze mogli zejść do szatni.

Awans: Lokomotiv Biełgorod

Bre Banca Lannutti Cuneo (ITA) - aon hotVolleys VIENNA (AUT) 3:0 (29:27, 25:19, 25:22)

Pierwszy mecz: 3:0 dla Cuneo

Tylko w pierwszym secie drużyna z Wiednia była w stanie walczyć z przeciwnikami jak równy z równym. Wówczas partia zakończyła się dopiero na przewagi wynikiem 29:27. W kolejnych setach Austriacy nie sprostali wymaganiom postawionym przez gospodarzy i przegrali kolejno do 19 i do 22.

Awans: Bre Banca Lannutti Cuneo

Olympiacos Pireus (GRE) - Panathinaikos Ateny (GRE) 3:2 (20:25, 25:18, 22:25, 15:18, 18:16)

Pierwszy mecz: 3:0 dla Panathinaikosu

Sporo emocji dostarczył pojedynek dwóch greckich drużyn. Na zmianę wygrywali sety i rozstrzygnięcie musiało nastąpić dopiero w piątej partii. Walka była zacięta do końca. Ostatecznie spotkanie wygrał Olympiacos, jednak awans wywalczył Panathinaikos. W pierwszym meczu wygrał bowiem 3:0.

Awans: Panathinaikos Ateny

Unicaja Arukasur Almeria (ESP) - Paris Volley (FRA) 3:1 (25:21, 25:27, 25:22, 27:25)

Pierwszy mecz: 3:2 dla Paris Volley

Wiele emocji było w Hiszpanii, gdzie Unicaja Arukasur Almeria podejmowała Paris Volley. Tym razem jednak zwyciężyli gospodarze i to oni zapewnili sobie awans do dalszej fazy rozgrywek. O dramaturgii tego spotkania świadczą chociaż dwa sety: drugi i czwarty zakończony dopiero na przewagi.

Awans: Unicaja Arukasur Almeria