Kwal. ME: porażka Polek. Skomplikowana sytuacja siatkarek w walce o awans

Reprezentacja Polski siatkarek na zakończenie trzeciej rundy kwalifikacji mistrzostw Europy juniorek przegrała z Serbią 1:3. Podopieczne Wiesława Popika w oczekiwaniu na awans będą musiały oczekiwać na rozstrzygniecie w meczu Słowenia - Chorwacja.

Jacek Pawłowski
Siatkówka WP SportoweFakty / Iza Zgrzywa / Siatkówka

Reprezentacja Polski juniorek wygrała pierwsze dwa mecze na turnieju w Vrnjackiej Banji, tracąc zaledwie jednego seta. Niestety w starciu decydującym o zwycięstwie w grupie H Biało-Czerwone musiały uznać wyższość gospodyń. W efekcie, podopieczne Wiesława Popika zakończyły zmagania z sześcioma punktami i o tym, czy ostatecznie zagrają na Euro przekonają się po zakończeniu starcia Słowenia - Chorwacja.

To właśnie konfrontacja otwierająca zmagania trzeciego dnia turnieju na Łotwie rozstrzygnie o losie zespołu znad Wisły. Aktualnie obie ekipy mają na swoim koncie po trzy punkty. Lepszym bilansem setów legitymuję się po dwóch meczach Chorwatki (4:3). Słowenki straciły jedną partię więcej, dlatego wygrana podopiecznych Olega Gorbaczowa w niedzielnej rywalizacji może zagwarantować naszej ekipie przepustkę do turnieju finałowego.

Losy sobotniej konfrontacji z udziałem Polek i Serbek mogły potoczyć się zupełnie inaczej, gdyby nasze siatkarki utrzymały przez całe spotkanie poziom gry z pierwszych dwóch partii. Niestety w drugiej połowie meczu Polki zdecydowanie obniżyły poziom przyjęcia i skuteczność ataku, co wykorzystały przeciwniczki.

Polska - Serbia 1:3 (22:25, 25:18, 14:25, 13:25)

Polska: Nowicka, Lukasik, Gorecka, Murek, Świrad, Różyńska, Stenzel (libero) oraz Rasińska, Fedusio

Serbia: Lazović, Jaksić, Milojević, Kocić, Veselinović, Sekulić, Durdević (libero) oraz Milojević (libero), Radmilović, Veselimović, Asonja