KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Rio 2016: FIVB zamierza skonsultować się z WADA przed podjęciem decyzji w sprawie Rosji

Międzynarodowy Komitet Olimpijski postanowił dopuścić reprezentację Rosji do występu na igrzyskach olimpijskich. Los siatkarskich ekip leży teraz w rękach działaczy FIVB, którzy decyzję podejmą po konsultacjach z WADA.

Jacek Pawłowski
Jacek Pawłowski
Materiały prasowe / FIVB
Tematem numer jeden w światowym sporcie od dłuższego czasu pozostaje decyzja MKOL o dopuszczeniu reprezentacji Rosji do występu na igrzyskach olimpijskich. W niedzielę poinformowano, że ekipa ze wschodu będzie mogła wziąć udział w zmaganiach w Rio de Janeiro. Nie oznacza to jednak, że siatkarskie zespoły mogą odetchnąć z ulgą. Ostatecznej decyzji w tej sprawie nie podjęła bowiem jeszcze FIVB.

Światowa Federacja Siatkówki nie wykluczyła dyskwalifikacji rosyjskich ekip po tym jak okazało się, że dziesięciu przedstawicieli tego kraju brało udział w procederze fałszowania wyników badań antydopingowych. Informacja została upubliczniona przez Rosyjską Agencję Prasową, powołującą się na raport niezależnej komisji WADA, pod przewodnictwem Richarda McLarena. FIVB natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia zwróciła się do jego autorów raportu z wnioskiem o wyjaśnienia i podanie nazwisk graczy, którzy dopuścili się nadużyć.

W niedzielę Światowa Federacja Siatkówki po raz kolejny zapewniła, że zamierza ściśle współpracować z WADA przy podejmowaniu ostatecznej decyzji w sprawie występu rosyjskich reprezentacji na turnieju olimpijskim. - Rosyjscy sportowcy byli testowani na tym samym poziomie, co przedstawiciele wszystkich innych krajów. Większość próbek była badana poza Rosją. FIVB będzie kontynuować ścisłą współpracę z WADA w celu podjęcia dalszych decyzji w sprawie wniosku Komitetu Wykonawczego MKOl - powiedział w rozmowie z rsport.ru oficer pasowy FIVB.

- Światowa Federacja Siatkówki uznaje i szanuje decyzję Komitetu Wykonawczego MKOl w sprawie udziału rosyjskich sportowców w igrzyskach olimpijskich. Deklaruje również politykę zerowej tolerancji wobec dopingu. Jesteśmy przekonani o niezawodności systemu antydopingowego. Zainwestowaliśmy wiele w edukację sportowców. W pełni popieramy kodeks WADA, dlatego nadal zamierzamy przeprowadzać wszelkie niezbędne działania dla procedur antydopingowych - przyznał przedstawiciel FIVB.

ZOBACZ WIDEO Karol Kłos: Nie może być tak, że jedna reprezentacja się wspomaga niedozwolonymi środkami
Czy FIVB powinna dopuścić reprezentacje Rosji do występu na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
sport-express.ru
Komentarze (10)
 • asport Zgłoś komentarz
  Łapówki, haki, KGB i pozamiatane!
  • Nyctereutes Zgłoś komentarz
   Wszyscy pieprzą o zerowej tolerancji dla dopingu, a tymczasem na IO wystąpią koksiarze, którzy już powinni być dożywotnio zdyskwalifikowani (jak Gatlin).
   • Ryszard k Zgłoś komentarz
    Pewnie po ,,burzliwej " dyskusji (pieniądze) Rosjanie jak przysięgną że nigdy więcej i w ogóle to oni nie wiedzieli itp bzdury FIVB dopuści ,,koksiarzy" w imię .........,,sportu". Tylko
    Czytaj całość
    co to będzie jak zdobędą medal. Przecież Markinowi udowodniono że brał , ale biedak nie wiedział. Został NVP meczu z Francją! Gdy inni słaniali się na nogach to Markin był nie do zatrzymania! A to zawodnik przeciętny.
    • cadi Zgłoś komentarz
     A za 2 lata FBI poinformuje o aresztowaniu "ważnych" członków MKOL-u z Oceanii i Środkowej Afryki za wzięcie łapówek od sovietów ,żeby głosowali przeciw wykluczeniu.qrestwo sportowe
     Czytaj całość
     ma się cały czas dobrze.
     • Jozef Czajkowski Zgłoś komentarz
      KLOS JUZ RAZ SIE WYPOWIADAL NA TEMAT ROSJAN,WIEC NIE DZIWNE ZE DALEJ SIE WYPOWIADA!!!!!!!!!!!!!!
      • Jozef Czajkowski Zgłoś komentarz
       WY NIC NIE WIECIE WSZYSCR ROSYJSCY SPORTOWCY CHORUJA NA ASTME TAK JA NORWESZKI,HEHEHE!!!!!!!!!!!!!
       • groh eater Zgłoś komentarz
        Bla, bla, bla a Rosjanom i tak nic nie grozi. Czują się bezkarni do tego stopnia że sekretarz ich federacji na twiterze chwali się dobrymi relacjami z FIVB. A FIVB będzie się konsultować
        Czytaj całość
        hurra! Żenada do kwadratu! Co z zawodnikami/zawodniczkami które WADA wymieniła w swoim raporcie??? Osiem nazwisk z halowej siatkówki i dwa z plażówki.
        • Ryszard Kot Zgłoś komentarz
         MKOL oficjalnie poparł możliwość stosowania dopingu gdy stoi za tym państwo. To precedens z którego skorzystają inni. To tylko kwestia czasu.
         Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
         ×
         Sport na ×