KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Skompletowany skład KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Ostatnia drużyna sezonu 2015/2016 w Orlen Lidze, zakontraktowała już wszystkie zawodniczki. KSZO Ostrowiec Świętokrzyski pozyskał m.in. Joannę Kapturską i Zuzannę Czyżnielewską.

Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
WP SportoweFakty / Justyna Serafin / WP SportoweFakty / Justyna Serafin

Trener Dariusz Parkitny skomentował personalia ekipy, którą będzie prowadził w najbliższych miesiącach. - Zbudowaliśmy zespół z większym potencjałem wzrostu niż w ubiegłym sezonie. Zaczynając na środkowych, a skończywszy na przyjęciu, które generalnie niewiele się zmieniło, bo wciąż mamy Dorotę Ściurkę i Roksanę Brzóskę. Dołożyliśmy do tego Joasię Kapturską, którą będę chciał przestawić na przyjęcie, bo już grała na tej pozycji. Na atak pozyskaliśmy dziewczynę, można powiedzieć dla nas bardzo egzotyczną, bo pierwszy raz w Ostrowcu Św. zagra zawodniczka z Trynidadu i Tobago. Ma jeszcze małe doświadczenie jeśli chodzi o zagraniczne występy, bo grała głównie w rozgrywkach akademickich w USA, ale posiada bardzo duży potencjał, bo pułap w ataku ma na poziomie męskiej siatkówki, aż 320cm. Wiążemy z tą zawodniczką duże nadzieje. Powróciliśmy do Magdy Soter, która grała już u nas w I lidze, w sezonie kiedy wywalczyliśmy awans. Do tego mamy Zuzię Czyżnielewską, która wraca po kontuzji. Jest już w pełni zdrowa. Była przebadana przez naszego głównego fizjoterapeutę, który wydał na temat jej zdrowia bardzo dobre opinie. To też jest bardzo dobra zawodniczka, która po prostu miała trochę pecha w życiu. Mam nadzieję, że w KSZO odbuduje się - wyjaśnił szkoleniowiec.

Drużyna rozpocznie przygotowania 8 sierpnia, a we wrześniu wystąpi w trzech turniejach. KSZO Ostrowiec SA wystartuje w Ostrowcu, Gliwicach i Rzeszowie.

Nowe i dotychczasowe zawodniczki wybrały numery na koszulkach:

Roksana Brzóska (1), Kamila Colik (2), Ewelina Polak (3), Paulina Stroiwąs (4), Dorota Ściurka (5), Joanna Kapturska (6), Paulina Szpak (7), Magdalena Soter (8), Delicia Pierre (9), Wołha Pauliukowskaja (10), Zuzanna Czyżnielewska (11), Sava Thaka (12), Julia Piotrowska (14), Joanna Ciesielczyk (15), Zuzanna Urbańska (16).

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
kszo.info
Komentarze (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×