Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Espadon Szczecin idzie drogą Jastrzębskiego Węgla. Też stawia na Bułgarów

W przyszłym sezonie Espadon Szczecin będą reprezentowali Georgi Bratojew i Danaił Miluszew. Obaj mają stanowić o sile beniaminka PlusLigi.
Mateusz Lampart
Mateusz Lampart

Espadon Szczecin musiał przejść rewolucję kadrową, jeśli chciał walczyć o zwycięstwa w najwyższej klasie rozgrywkowej. Działacze zadbali o to, aby skład ekipy był - przynajmniej na papierze - znacznie lepszy, niż w poprzednim sezonie. Do drużyny Milana Simojlovicia dołączyli między innymi dwaj reprezentanci Bułgarii, czyli Georgi Bratojew i Danaił Miluszew. Obaj powinni odgrywać kluczowe role w swoim zespole w sezonie 2016/2017.

28-letni rozgrywający i 32-letni atakujący będą 11. i 12. przedstawicielem swojego kraju na polskich boiskach. Najbardziej doświadczonym Bułgarem w PlusLidze jest Nikołaj Penczew. Przyjmującego do Polski ściągnął Effector Kielce. Dobry sezon w tym zespole zaowocował jego transferem do Asseco Resovii Rzeszów. W ekipie ze stolicy Podkarpacia spędził on trzy sezony, z których najlepszy w jego wykonaniu był ten drugi - 2014/2015, w którym Pasy doszły do finału Ligi Mistrzów. W kolejnych rozgrywkach Penczew będzie zawodnikiem PGE Skry Bełchatów.

W PlusLidze mogliśmy obserwować także innych Bułgarów. Najwięcej z nich występowało w Jastrzębskim Węglu. Klub z Górnego Śląska zakontraktował choćby Plamena Konstantinowa, który w tamtym momencie był jednym z najlepszych przyjmujących w Europie. Pechowo zakończyła się przygoda Metodiego Ananiewa w AZS-ie Olsztyn. Przyjmujący przez dwa sezony na Warmii rozegrał zaledwie 6 meczów ligowych. Wszystko przez poważne kontuzje, które w tym czasie nękały zawodnika.

Bułgarzy w PlusLidze:

Zawodnik Kluby Mecze
Nikołaj Penczew Effector, Asseco Resovia 106
Nikołaj Iwanow Jastrzębski 62
Jewgienij Iwanow Jastrzębski, Skra 47
Rozalin Penczew Effector 28
Plamen Konstantinow Jastrzębski 27
Smilen Mljakow AZS 27
Iwajło Stefanow Jastrzębski 25
Iwan Kolew AZS Politechnika 25
Metodi Ananiew AZS UWM 6
Aleksander Krajnow Płomień 2

ZOBACZ WIDEO "Halo, tu Rio": historia pomnika Jezusa Odkupiciela (źródło TVP)

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0):
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×