CBA wkroczyło do stołecznego ratusza i straży pożarnej w sprawie śledztwa dotyczącego meczu otwarcia MŚ 2014

W czwartek funkcjonariusze CBA weszli do komendy stołecznej straży pożarnej, stołecznego ratusza oraz biura rzeczoznawcy z Wielkopolski i zabezpieczyli dokumenty dotyczące organizacji meczu inaugurującego MŚ 2014 na Stadionie Narodowym.

Tomasz Rosiński
Tomasz Rosiński

Taką informację podało radio RMF FM. Centralne Biuro Antykorupcyjne skopiowało dokumentację, która dotyczy zgody na przeprowadzenie spotkania otwarcia mistrzostw świata siatkarzy w 2014 roku.

Zgoda ta była uzależniona od opinii miejskiej komendy straży w sprawie działania systemu przeciwpożarowego na Stadionie Narodowym.

Głównie chodziło o funkcjonowanie dźwiękowego systemu ostrzegawczego na SN, gdyż zachodzą podejrzenia, że pomimo wydania pozytywnej opinii, nie był on w pełni sprawny (śledztwo toczy się w sprawie o wręczenie ok. 20 tysięcy zł łapówki w zamian za pozytywną opinię strażaków o systemach przeciwpożarowych, która dała podstawę wydania zgody na przeprowadzenie pojedynku otwarcia mistrzostw globu).

To kolejna afera związana z organizacją mundialu w Polsce, ponieważ wcześniej oskarżeni o przyjęcie łapówki zostali byli prezesi Polskiego Związku Piłki Siatkowej.


Źródło: RMF FM, Krzysztof Zasada

ZOBACZ WIDEO "Nie wiem czy zostanę". Antiga w samochodzie SPORT.TVP.PL (źródło TVP)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×