Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Philippe Blain nie chce już pracować z reprezentacją Polski?

Drugi trener kadry polskich siatkarzy i zarazem trener Skry Bełchatów chciałby poprowadzić rosyjską drużynę narodową. Według rosyjskich mediów Francuz jest w gronie potencjalnych następców Wladimira Alekno.
Joanna Wyrostek
Joanna Wyrostek
WP SportoweFakty / Anna Klepaczko

22 września trener Władimir Alekno złoży raport na temat występu jego podopiecznych na igrzyskach olimpijskich w Rio, po czym zapadnie decyzja co jego dalszych losów na stanowisku szkoleniowca reprezentacji Rosji. Według informacji portalu Life.ru zarząd Wszechrosyjskiej Federacji Siatkówki nie będzie zainteresowany przedłużeniem umowy ze słynnym trenerem.

Już w listopadzie ma być znane nazwisko jego następcy. Według dziennikarzy rosyjskich już trzynastu trenerów z całego świata miało zaproponować swoje usługi i są gotowi budować na nowo rosyjską drużynę.

Schedę po Aleknie są gotowi przejąć m. in.: Julio Velasco, Philippe Blain i Rosjanin Wiktor Szljapnikow, który od lat pracuje z rosyjską młodzieżą.

Blain jest od 2014 drugim trenerem reprezentacji Polski u boku Stephane'a Antigi. Kontrakt obu panów wygasa wkrótce, był bowiem podpisany do końca sezonu reprezentacyjnego 2016. Zarząd PZPS jest obecnie w trakcie analizowania dotychczasowych dokonań obecnego sztabu Biało-Czerwonych i niedługo podejmie decyzję co do ich przyszłości. Nie jest wykluczone, że będzie chciał przedłużyć kontrakt.

Jednak zgłoszenie się Blaina do konkursu na selekcjonera rosyjskiej reprezentacji może oznaczać, że niezależnie od decyzji PZPS nie jest on już zainteresowany pracą w sztabie Polaków. Wcześniej doświadczony Francuz podpisał kontrakt z PGE Skrą Bełchatów i będzie prowadził ten klub w tegorocznych rozgrywkach PlusLigi.

ZOBACZ WIDEO: Konrad Bukowiecki stosował niedozwolony stymulant? (źródło TVP)

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
life.ru/inf. własna
Komentarze (4):
 • cadi Zgłoś komentarz
  Martwi mnie jedna rzecz : zagraniczni trenerzy zarabiają w polskich klubach całkiem przyzwoite pieniądze .Dlaczego więc prezesi tych klubów godzą się na "drugie etaty'.Trener ma się
  Czytaj całość
  skupić na pracy w jednym miejscu a nie na dzieleniu czasu na dwa kluby. Najpierw Lozano : Radom-Iran , teraz Blain : Skra -Rosja . Ani Czarni , a tym bardziej Iran dobrze na tym nie wyszli. Panowie prezesi: znajcie wartość swoich klubów ,bo za chwilę będziecie zakładnikami trenerów ,managerów ,czy jak w żużlu nawet zagranicznych zawodników ,jeżdżących w 4 klubach i przyjeżdżających do Polski pół godziny przed zawodami mocno podmęczeni.
  • stary kibic Zgłoś komentarz
   Należy wziąć pod uwagę, że takie informacje mają swój cel dla każdej ze stron, przede wszystkim dla rosyjskiej, w sensie negocjacji warunków z rzeczywistymi kandydatami. Pozostali też
   Czytaj całość
   pewnie je wykorzystują w swoich rozmowach o przyszłości. Takie szachy z najwyższej półki, a co z tego wyjdzie, to czas pokaże. Układ Antiga - Blain raczej się nie utrzyma, a wątpię czy zarząd zdecyduje się na samodzielną pracę Stefana - chyba że odwrócą role.
   • M-uno Zgłoś komentarz
    I to jest ta "gorsza" informacja, aniżeli odejście Antigi. Bez Blain'a ciężko już sobie wyobrazić "dobrą reprezentację Polski". Wiadomo, że Antiga jest tym "pierwszym" trenerem, ale bez
    Czytaj całość
    Blaina nie osiągnąłby ani MŚ ani udanego Pucharu Świata 2015. Jeśli Blain miałby już odejść, to Antiga też chyba powinien. Wątpię aby Stephane sam sobie poradził z reprezentacją, która mierzy najwyżej,a główne turnieje coraz bliżej (np. ME w Polsce). Stephane to specjalista ale i tak, jak dla mnie większą robotę zrobił raczej Philippe Blain. Chociaż z drugiej strony nie wiadomo mi jak przebiegały treningi i wnętrze drużyny. Oby info z odejściem się nie sprawdziło.
    • maaniek Zgłoś komentarz
     Mnie to nie dziwi
     Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
     ×
     Sport na ×