Drugiej Carycy nie będzie. Numer klubowy Jekateriny Gamowej zastrzeżony

Żadna inna siatkarka występująca w Dynamie Kazań nie założy już koszulki z numerem 11. Władze kluby postanowiły w ten sposób oddać hołd siatkarce, której już wcześniej postawiono pomnik przed wejściem do hali.

Joanna Wyrostek
Joanna Wyrostek
Jekaterina Gamowa East News / Na zdjęciu: Jekaterina Gamowa

Najpierw był pomnik, potem powstała w Kazaniu szkoła sportowa imienia Jekateriny Gamowej, a jakby tego było mało, klub z Tatarstanu postanowił w jeszcze jeden sposób uhonorować siatkarkę.

- Jedenastka to już na zawsze będzie w naszym klubie numer Jekateriny Gamowej -  poinformował dyrektor generalny Dynama Kazań Siergiej Czernyszow. - Robimy to ze względu na jej ogromny wkład w sukcesy zespołu we wszystkich rosyjskich, europejskich i światowych turniejach.

Przez sześć lat, grając z numerem 11 na koszulce, słynna siatkarka reprezentowała zespół z Tatarstanu. W jego barwach legendarna zawodniczka, która w październiku ukończy 36 lat, pięć razy zdobywała tytuł mistrza Rosji i raz wygrywała Ligę Mistrzyń.

Koszulka z numerem Gamowej już w sobotę zawiśnie pod dachem kazańskiej hali "Sankt Petersburg" obok nazwisk takich sław siatkówki, jak Lloy Ball, czy Siergiej Tietiuchin.

Wiosną tego roku Gamowa ogłosiła zakończenie kariery sportowej. Pożegnalny mecz siatkarki odbędzie się 1 października, a zagrają w nim Dynamo Kazań i Dynamo Moskwa.

ZOBACZ WIDEO: Sporting - Legia. Jakub Czerwiński: Nie wiem skąd ta różnica
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×