WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Włoska firma w nazwie Budowlanych Toruń

Giacomini Budowlani Toruń - tak od 3 października brzmi oficjalna nazwa beniaminka Orlen Ligi. Ponadto na specjalnej konferencji prasowej ogłoszono nowego kapitana drużyny.
Michał Kaczmarczyk
Michał Kaczmarczyk
WP SportoweFakty / Justyna Serafin

Włoska firma po raz pierwszy w historii działalności postanowiła związać się z jakimkolwiek klubem sportowym na tak dużą skalę. - Jesteśmy zadowoleni, że rozpoczynamy współpracę z Budowlanymi Toruń. Decyzja o tym była czysto biznesowa, jednak kibicujemy naszym dziewczynom, aby zaszły jak najwyżej, aby wygrywały jak najwięcej meczów - powiedział Błażej Rozmarynowicz, dyrektor Giacomini Polska, firmy zajmującej się produkcją części do armatur instalacji wodnych i gazowych. Nie zabrakło okolicznościowych prezentów: prezes nowego sponsora tytularnego Budowlanych Toruń złożył na ręce drużyny i trenera okolicznościowy Złoty Zawór, licząc na to, że "podobne złoto wrócić w drodze rewanżu".

- To kolejny dobry krok w budowaniu wielkiej siatkówki w Toruniu. Jesteśmy w najwyższej klasie rozgrywkowej, teraz pozyskaliśmy sponsora tytularnego. Dziewczyny na pewno udowodnią, że stać je nie tylko na utrzymanie. Jestem pełen optymizmu przed nadchodzącym sezonem - dodał Jarosław Hausman, prezes Budowalnych. Podczas konferencji prasowej poinformowano, że nową kapitan zespołu została Marta Wójcik. - To była decyzja trenera, dlatego tym bardziej spoczywa na mnie więcej obowiązków. Dziękuję za zaufanie i postaram się jak najlepiej spełniać swoją rolę - stwierdziła doświadczona rozgrywająca. 

Orlen Ligowy nowicjusz rozpocznie swoją przygodę z ekstraklasą od domowego spotkania z ŁKS-em Commercecon Łódź, zaplanowanego na 16 października. - To był ciężki okres przygotowawczy, jeszcze się zgrywamy, ale wszystko idzie w dobrym kierunku. Jest jeszcze trochę mankamentów, które trzeba poprawić, ale jestem przekonany, że na pierwszy mecz wyjdziemy mocni. Co do celów, cały czas powtarzam, że tym głównym jest utrzymanie w lidze - podsumował trener Nicola Vettori.

W poniedziałek 3 października o godzinie 18:00 w Arenie Toruń odbędzie się prezentacja nowego zespołu Giacomini Budowlanych Toruń.

ZOBACZ WIDEO: Strata punktów wyjdzie kadrze na dobre? "Będziemy mocniejsi"

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. pracowa/chillitorun.pl

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×