Pokaz siły Atomu Trefla Sopot. Znów pokonał Pałac Bydgoszcz

Zbliża się rozpoczęcie rozgrywek Orlen Ligi. Przed startem sezonu Atom Trefl Sopot zmierzył się z siatkarkami Pałacu Bydgoszcz, które pokonał 3:1.

Olga Krzysztofik
PAP / PAP/Marcin Bielecki

Sparing obu zespołów był otwarty dla kibiców. W składzie Atomu Trefla Sopot zaszło wiele zmian personalnych, więc dla fanów mecz był doskonałą okazją do zobaczenia nowych siatkarek w akcji.

Choć w premierowym secie Atomówki popełniły dużo błędów własnych, to i tak pokonały Pałacanki. Natomiast druga partia była pokazem ich siły, rozbiły rywalki do 14 i prowadziły już 2:0. W tym momencie nastąpiła 10-minutowa przerwa, przyzwyczajająca drużyny do nowych zasad panujących w Orlen Lidze od sezonu 2016/17.

Po tej przerwie do głosu doszły bydgoszczanki, wygrywając seta. Jednak w czwartej odsłonie siatkarki Atomu znowu okazały się lepsze, tym samym odnosząc drugie sparingowe zwycięstwo nad Pałacem.

Do inauguracji Orlen Ligi pozostało niewiele czasu. W pierwszej kolejce Atomówki zmierzą się na wyjeździe z BKS-em Profi Credit Bielsko-Biała (15 października) a bydgoszczanki zagrają w Muszynie z miejscowym Polskim Cukrem Muszynianką Enea (15 października).

Atom Trefl Sopot - Pałac Bydgoszcz 3:1 (25:20, 25:14, 23:25, 25:23)

Atom Trefl: Mielczarek (5 ), Bednarek (10), Damaske (14), Goliat (11), J. Łukasik (8), Gajewska, Kulig (libero) oraz Bodasińska (libero), Mras (2), M. Łukasik (9), Skorupa (5), Fedusio (7), Wójcik (2).

Pałac: Jagodzińska (7), Ziółkowska (7), Misiuna (6), Krzywicka (1), Bałdyga, Dąbrowska (13), Nowakowska (libero) oraz Portalska (libero), Maternia (11), Kuligowska (8), Pleśnierowicz, Śmieszek.

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.