Liga Mistrzyń: ruszyły eliminacje. Historyczny moment uczestników z Kosowa, Estonii, Bułgarii i Czarnogóry

Trwają eliminacje do fazy grupowej Ligi Mistrzyń. Bliżej awansu do drugiej rundy kwalifikacji są Maritza Płowdid i Kohila VC.

Olga Krzysztofik
Siatkówka Materiały prasowe / Siatkówka

W pierwszej rundzie eliminacyjnej znalazły się cztery zespoły, które utworzyły pary. Gra toczy się systemem mecz-rewanż.

Rywalizacja jednej z par rozpoczęła się w Kosowie. KV Drita Gjilan nie postawiła poprzeczki zbyt wysoko Maritzie Płowdiw. Bułgarska drużyna odniosła pewne zwycięstwo 3:0.

Duży krok w stronę awansu wykonały również siatkarki Kohila VC. Choć w Estonii zostały rozegrane cztery sety, to każdy z nich toczył się pod dyktando jednej z ekip. Ostatecznie to Kohila VC pokonała Lukę Bar 3:1.

18 października 2016 roku na stałe zapisze się w historii wszystkich czterech klubów. Dla KV Drita Gjilan z Kosowa, Maritzy Płowdiw z Bułgarii, Kohila VC z Estonii i Luki Bar z Czarnogóry to pierwsza styczność z Ligą Mistrzyń. We wtorek te drużyny zadebiutowały w najbardziej prestiżowym europejskim pucharze.

Zarówno Maritzie, jak i Kohila VC do awansu wystarczą tylko dwa zwycięskie sety w rewanżowych starciach. Z kolei KV Drita Gjilan i Luka Bar muszą wygrać mecze za trzy punkty (czyli w stosunku 3:0 lub 3:1), a potem jeszcze przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę w tak zwanym złotym secie, by awansować do kolejnej rundy.

W drugiej rundzie na lepszego z pary KV Drita Gjilan - Maritza Płowdiw czeka Eczacibasi Vitra Stambuł, zaś zwycięzca pary Kohila VC - Luka Bar zmierzy się z Vizurą Belgrad. Od drugiej rundy eliminacyjnej swój udział w Lidze Mistrzyń rozpocznie Tauron MKS Dąbrowa Górnicza.