I liga kobiet: Wisła Warszawa nadal niepokonana

W weekend rozegrano spotkania 5. kolejki I ligi kobiet. Jedyną niepokonaną drużyną na zapleczu Orlen Ligi pozostaje Wisła Warszawa, która w trzech setach rozprawiła się z Sokołów SA Nike Węgrów.

Łukasz Witczyk

Zespół ze stolicy nie miał najmniejszych problemów z odniesieniem piątego w tym sezonie zwycięstwa. Wisła Warszawa we wszystkich setach pewnie pokonała Sokołów SA Nike Węgrów. Gospodynie najwięcej punktów zdobyły w pierwszym secie, kiedy to zdołały ugrać 19 punktów.

Niespodziewanie pierwszą w tym sezonie porażkę zanotowały siatkarki WTS Solna Wieliczka. Zespół ten przegrał na wyjeździe z MKS-em Kalisz, choć w każdej partii nawiązał wyrównaną walkę z ekipą z Wielkopolski. W pierwszym i trzecim secie kaliszanki wygrały po grze na przewagi.

Po wpadce zespołu z Wieliczki na drugą pozycję w tabeli I ligi przesunęła się Proxima Kraków, która bez większych problemów pokonała NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki. W 5. kolejce aż pięć meczów zakończyło się w trzech setach. Cztery partie rozegrano jedynie w starciu pomiędzy PSPS Chemikiem Police i Jokerem Mekro Energoremont Świecie. 3:1 w tym meczu wygrały przyjezdne.

Wyniki 5. kolejki I ligi kobiet:

Krosno Glass Karpaty AZS PWSZ MOSiR - SMS PZPS Szczyrk 0:3 (23:25, 13:25, 15:25)

PSPS Chemik Police  - Joker Mekro Energoremont Świecie 1:3 (20:25, 22:25, 25:21, 17:25)

Sokołów SA Nike Węgrów  - Wisła Warszawa 0:3 (19:25, 18:25, 16:25)

Proxima Kraków - NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki  3:0 (25:18, 25:19, 25:17)

MKS Kalisz - WTS Solna Wieliczka 3:0 (30:28, 25:22, 26:24)

KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice - AZS Politechniki Opolskiej 3:0 (29:27, 25:23, 25:19)