Włochy: zespół Efimienko wciąż bez punktu

W czwartej kolejce włoskiej ekstraklasy siatkarek zwycięstwa odniosły niemal wszystkie ekipy z Polkami w składzie. Niechlubnym wyjątkiem jest Metalleghe Sanitars Montichiari, klub Zuzanny Efimienko-Młotkowskiej.

Michał Kaczmarczyk
Zuzanna Efimienko Materiały prasowe / Serie A / Zuzanna Efimienko

Polska środkowa w meczu swojej ekipy spisała się naprawdę nieźle, skończyła połowę z 14 piłek w ataku i blokowała rywalki aż 6 razy. To jednak wystarczyło tylko do wygrania przez Metalleghe Sanitars Montichiari drugiego seta w tym sezonie. Drużyna z Lombardii po raz kolejny musiała uznać wyższość rywala w skuteczności ataku i wciąż nie wygrała meczu w tym sezonie, podobnie jak Club Italia Crai i Sudtirol Bolzano.

Lepiej ostatnie dni będzie wspominać libero Motyli z Busto Arsizio, Agata Witkowska. Jej zespół wygrał pewnie w trzech setach ze wspomnianym włoskim SMS-em (korzystając z kontuzji, jakiej doznała liderka rywalek Paola Egonu w pierwszym secie), a Polka przyjmowała na poziomie 71 proc. przyjęcia pozytywnego i 41 perfekcyjnego, popełniając przy tym jeden błąd.

W spotkaniu Imoco Conegliano po raz kolejny szans na pokazanie swoich możliwości nie dostała Berenika Tomsia, która weszła jedynie na zmianę w trzecim secie starcia z Sudtirolem Bolzano. Katarzyna Skorupa (3 pkt.) natomiast rozegrała cały mecz i mogła liczyć na niemal każdą swoją koleżankę; Polka wykreowała na jedną z bohaterek meczu środkową Robin De Kruijf, która skończyła 14 z 23 pilek rozegranych do niej.

Dokończenie tej serii spotkań nadejdzie dopiero w środę 23 listopada, kiedy Liu-Jo Nordmeccanica Volley Modena podejmie Foppapedretti Bergamo, którego liderką jets Katarzyna Skowrońska-Dolata.

Wyniki 4. kolejski Serie A kobiet:

Imoco Volley Conegliano - Sudtirol Bolzano 3:0 (25:17, 25:17, 25:21)

Unet Yamamay Busto Arsizio - Club Italia Crai 3:0 (25:21, 25:23, 25:20)

Metalleghe Sanitars Montichiari - Savino Del Bene Scandicci 1:3 (25:17, 20:25, 19:25, 19:25)

Igor Gorgonzola Novara - Pomi Casalmaggiore 1:3 (20:25, 25:21, 17:25, 21:25)

Il Bisonte Firenze - Saguella Team Monza 0:3 (23:25, 29:31, 22:25)