Cuprum - ONICO AZS Politechnika. Łukasz Kaczmarek "wygrał" seta. Dobra zagrywka i skuteczność kluczem do zwycięstwa

Cuprum Lubin wróciło na ścieżkę zwycięstw. Zespół Gheorghe Cretu pokonał w 9. kolejce ONICO AZS Politechnikę Warszawską (3:1). Receptą na triumf okazały się niewygodna zagrywka, skuteczność i dobra postawa Łukasza Kaczmarka.

Małgorzata Boluk
WP SportoweFakty / Olga Król
Pomeczowe statystyki nie oddają w pełni tego, co wydarzyło się w sobotę w Lubinie. Pierwszy set, który zasłużenie padł łupem gości, zwiastował małą niespodziankę. ONICO AZS Politechnika Warszawska grała szybką i skuteczną siatkówkę, a Cuprum wciąż nie mogło odnaleźć swojego rytmu. Bardzo dobrą robotę wykonywał w premierowej odsłonie Paweł Zagumny. Rozgrywający rozkładał siły na cały zespół i umiejętnie gubił blok gospodarzy.

W drugim secie ekipa Gheorghe Cretu wróciła do gry i postraszyła przeciwników zagrywką. Odrzucona od siatki drużyna ze stolicy Polski nie grała już tak efektywnie i musiała w tej odsłonie uznać wyższość Miedziowych. Na uwagę zasługiwała także postawa miejscowych w defensywie. Zespół z Dolnego Śląska podbijał kluczowe ataki i wygrywał długie wymiany, które działały na lubińskich siatkarzy niezwykle budująco.

Jeśli chodzi o indywidualne "rekordy", najwięcej punktów w sobotnim starciu dopisał do swojego konta Łukasz Kaczmarek. Zawodnik Cuprum zakończył spotkanie ze statuetką MVP i dorobkiem dwudziestu pięciu "oczek". Po drugiej stronie parkietu najczęściej przypominał o sobie Michał Filip, który zapunktował w weekend piętnaście razy - jedenaście atakiem i cztery blokiem.