KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

W Katowicach rozpocznie się wielkie odliczanie do mistrzostw Europy 2017

5 grudnia 2016 roku Katowice rozpoczną wielkie odliczanie mistrzostw Starego Kontynentu. Z tej okazji zaplanowano szereg atrakcji dla szkół podstawowych.

Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
Siatkówka WP SportoweFakty / Iza Zgrzywa / Siatkówka

Akcje rozpoczną się już o 10:00, w hali sportowej w Szopienicach. Prawie 300 uczniów katowickich szkół podstawowych weźmie udział w szeregu zabaw, które przygotował PZPS z Katowicami, które ugoszczą siatkarzy podczas ME 2017.

Ambasadorami Katowic, którzy aktywnie włączą się w przebieg działań zostaną: aktorka Anna Guzik, trener klubu GKS Katowice i były reprezentant Polski Piotr Gruszka, były reprezentant Polski i wicemistrz świata Sebastian Świderski, trener reprezentacji Polski i zasłużony działacz siatkarski Waldemar Wspaniały oraz były reprezentant Polski i autor książki "Mistrzem być" Marcin Prus. W spotkaniu weźmie udział również Andrzej Wrona, mistrz świata z 2014 roku, który swój medal zdobył w katowickim Spodku, spotka się z najmłodszymi mieszkańcami miasta.

- W Katowicach przy organizacji dużych wydarzeń zawsze stawiamy na działania promujące sport wśród najmłodszych. Zależy nam, by mistrzostwa nie ograniczyły się do rozgrywek tylko w trakcie ich trwania, ale żeby młodym ludziom zostało po tej imprezie coś więcej. Stąd m.in. spotkania i treningi z gwiazdami, podczas których będą mogli pokochać piłkę siatkową. W końcu Katowice to magiczne miejsce dla siatkówki - podsumował Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Drugi etap akcji rozpocznie się tego samego dnia o godzinie 17:00, na Placu Kwiatowym w Katowicach. Wówczas zostanie uruchomiony specjalny zegar. Na 262 dni przed wielkim siatkarskim świętem kibiców czekają niespodzianki, między innymi prezenty od siatkarskiego św. Mikołaja. Wybrana osoba otrzyma specjalny prezent podwójne zaproszenie na wszystkie mecze rozgrywane w katowickim Spodku. - Katowicki Spodek słusznie uznawany jest za mekkę siatkówki. Jestem przekonany, że mistrzostwa Starego Kontynentu będą kolejnym wielkim sportowym świętem w stolicy Górnego Śląska. Uruchomienie specjalnego zegara i dzisiejsza akcja dowodzą, że Katowice kochają siatkówkę i za to mieszkańcom i władzom miasta serdecznie dziękujemy - powiedział Jacek Kasprzyk, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

W Katowicach odbędzie się I i II faza ME 2016. 1. Faza rozpocznie 24 sierpnia 2017. Zagrają w niej Francja, Belgia, Holandia i Turcja.

ZOBACZ WIDEO Jacek Kasprzyk: To jest fantastyczna grupa
Czy Spodek nadal jest "mekką polskiej siatkówki"?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
materiały prasowe
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×