Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

ONICO AZS PW - MKS Będzin: Michał Filip show na Torwarze

Warszawianie zdominowali siatkarzy MKS-u Będzin w ataku i bloku. Dzięki temu wygrali. Na wyróżnienie zasługuje postawa Michała Filipa, który w pięciosetowym meczu zdołał zdobyć aż 33 punkty.
Anna Bagińska
Anna Bagińska
WP SportoweFakty / Michał Filip

ONICO AZS Politechnika Warszawska wygrał z MKS-em Będzin 3:2, chociaż po pierwszych dwóch setach to goście byli bliżej wygranej. Po dwóch granych na styku partiach, w trzech pozostałych akademicy zdominowali rywali. Warszawianie zachowali bardzo wysoką skuteczność w ataku. W sumie sukcesem zakończyli 62 proc. ataków, rywale jedynie 43 proc.

W stołecznej ekipie numerem jeden był Michał Filip, który w tej kolejce rozbił bank, jeżeli chodzi o zdobycze punktowe. W sumie uzbierał 33 punkty, z czego aż pięć zagrywką i cztery blokiem. W ataku skończył 67 proc. piłek.

Jeżeli chodzi o liczbę punktowych bloków, to równie dobry wynik co atakujący AZS-u, zanotował jego klubowy kolega, Andrzej Wrona. Cała drużyna w sumie miała na koncie 13 skutecznych bloków, przy zaledwie pięciu rywala.

W szeregach zespołu z Będzina tradycyjnie wyróżnił się Rafael Rodrigues Araujo. Zdobył 24 punkty i skończył 48 proc. ataków. Był też najlepiej zagrywającym zawodnikiem przyjezdnej drużyny, bo zdobył dwa asy. Co do zagrywki, to wynik obu drużyn był podobny. Warszawianie punktowali tym elementem ośmiokrotnie, będzinianie jeden raz mniej.

ONICO AZS PW Element MKS Będzin
8 Asy serwisowe 7
23 Błędy w zagrywce 19
55 proc. (7 błędów) Przyjęcie pozytywne 51 proc. (8 błędów)
62 proc. (67/108) Skuteczność w ataku 43 proc. (57/132)
10 Błędy w ataku 11
13 Bloki 5

ZOBACZ WIDEO Łukasz Kadziewicz: Grupa jest trudna i nic samo się nie wygra

Kto twoim zdaniem był najlepszym zawodnikiem meczu ONICO AZS PW - MKS Będzin?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0):
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×