Atom Trefl - KSZO: zaprzepaszczone szanse Atomówek, Sopot dość niespodziewanie zdobyty przez KSZO

W pojedynku 10. kolejki Orlen Ligi 2016/2017, KSZO Ostrowiec SA dość niespodziewanie pokonało na wyjeździe Atom Trefl Sopot (3:0).

Tomasz Rosiński
WP SportoweFakty / Rafał Soboń
Obydwie drużyny w poprzedniej serii gier poniosły porażki w trzech setach (Atom przegrał z Budowlanymi Łódź, zaś KSZO poległo w starciu z rzeszowiankami) i środowy pojedynek był świetną okazją do poprawienia sobie humorów.

Konfrontację z wysokiego "c" rozpoczęły sopocianki, obejmując prowadzenie 8:5 po skutecznym zagraniu Beaty Mielczarek. Swoje trzy grosze dorzuciła Justyna Łukasik, a miejscowe zawodniczki wygrywały 13:8. Kiedy Trefl miał sześć punktów przewagi (20:14) wydawało się, że już nie zaprzepaści swojej szansy do wygrania inauguracyjnej partii. Jednakże dobre zagrywki Pauliny Szpak oraz błędy własne gospodyń pozwoliły ekipie z Ostrowca Świętokrzyskiego zanotować bardzo dobry finisz pierwszego seta i triumfować do 23.

Sava Thaka oraz jej klubowe koleżanki uwierzyły we własne umiejętności i potrafiły dotrzymywać kroku rywalkom (6:6). Siatkarki z Sopotu starały się przyspieszać, dzięki czemu odskoczyły KSZO Ostrowiec SA na cztery punkty, a później na siedem oczek (17:13, 21:14). Wtedy to nastąpiła powtórka z rozrywki i podopieczne Dariusz Parkitnego ruszyły w szaloną pogoń, która zakończyła się dla nich sukcesem, czyli zwycięstwem 27:25.

Dziesięciominutowa przerwa nie wybiła z dobrego rytmu przyjezdnych, które prowadziły 9:8. Praktycznie nie do zatrzymania dla Atomówek była Joanna Kapturska, dzięki której jej zespół był coraz bliżej wiktorii w tym starciu (12:17). KSZO, w przeciwieństwie do Atomu Trefla Sopot, nie zaprzepaściło swojej szansy wygrywając 25:15, zaś w meczu 3:0.