LM: Earvin Ngapeth poczuł się jak w domu

PGE Skra Bełchatów przegrała w Atlas Arenie z Azimutem Modena 1:3 w 2. kolejce rozgrywek Ligi Mistrzów. Bohaterem spotkania był przyjmujący Earvin Ngapeth.

Dominika Pawlik
Materiały prasowe / legavolley.it
Wtorkowe spotkanie w łódzkiej Atlas Arenie mogło podobać się kibicom. Walka była zacięta do ostatniej piłki, bowiem w szaleńczą pogoń rzucili się siatkarze PGE Skry Bełchatów. Choć ostatecznie skończyło się na czterech setach, bohater mógł być tylko jeden.

Earvin Ngapeth zdobył 23 punkty, aż siedmiokrotnie zablokował rywali, będąc w tym elemencie lepszym od obu środkowych razem wziętych (Kevina Le Roux i Maxwella Holta). Skończył 16 z 35 ataków, będąc najczęściej wykorzystywanym przez rozgrywającego zawodnikiem. Siatkarz był mocno eksploatowany w przyjęciu, posłano w jego kierunku aż 37 zagrywek, czyli ponad połowę. Francuzowi policzono 57 proc. przyjęcia pozytywnego oraz 8 proc. perfekcyjnego.

Przyjmujący był nie tylko najbardziej zapracowanym zawodnikiem ze względu na ilość kontaktów z piłką. Dzielił i rządził, bo to od niego zależało w dużej mierze, ile bełchatowianie będą w stanie ugrać. Kiedy w ostatnim secie na tablicy wyników pojawił się wynik 22:22, PGE Skra popełniła błąd własny, a po chwili Ngapeth dwukrotnie na pojedynczym bloku złapał Nikołaja Penczewa i tak zakończył się mecz.

Po stronie PGE Skry najlepiej zaprezentował się debiutujący w domowym meczu w Lidze Mistrzów Artur Szalpuk. Młody przyjmujący wywalczył 13 punktów, skończył dokładnie połowę ataków i dobrze radził sobie z odbiorem zagrywek rywali, nie popełnił w tym elemencie ani jednego błędu.

Skuteczny był również Srećko Lisinac, zdobywca 10 "oczek". Środkowy postawił dwa bloki, a także skończył 8 z 12 piłek. Szybko parkiet opuścił Michał Winiarski, który dopiero wraca po przerwie. Doświadczony siatkarz trzykrotnie nie przyjął zagrywki rywali i zmienił go Nikołaj Penczew.