Trener Katarzyny Skorupy i Bereniki Tomsi poprowadzi włoską kadrę kobiet

Davide Mazzanti, szkoleniowiec Imoco Volley Conegliano, obejmie stery żeńskiej reprezentacji siatkarskiej Włoch po Marco Bonittcie. Taką informację podał prezydent tamtejszej federacji.

Michał Kaczmarczyk
Michał Kaczmarczyk
Materiały prasowe / CEV

Carlo Magri, przewodzący FIPAV (włoskiej federacji piłki siatkowej) w programie telewizji Rai Sport Oltre la Rete potwierdził, że Davide Mazzanti jest jedynym kandydatem na stanowisko selekcjonera reprezentacji Włoch kobiet zarekomendowanym przez zarząd federacji. - Kończymy negocjacje dotyczące kontraktu - zdradził główny włodarz włoskiej siatkówki. Oficjalnie nazwisko nowego trenera Azzurre zostanie ogłoszone w lutym przyszłego roku, przed wyborami na nowego prezydenta FIPAV.

40-letni Mazzanti mimo młodego wieku jest uznanym i utytułowanym przedstawicielem włoskiej szkoły trenerskiej, do tego w latach 2005-2009 był drugim trenerem kobiecej kadry Italii. Trzykrotnie zdobywał tytuł mistrz Serie A1 (2011 z Foppapedretti Bergamo, 2015 z Pomi Casalmaggiore, 2016 z Imoco Volley Conegliano), co ciekawe, wraz z nim złote medale ekstraklasy zdobywała jego żona Serena Ortolani. Mazzanti obecnie prowadzi Pantery z Conegliano drugi sezon z rzędu, a w jego zespole czołowe role odgrywają Polki, Katarzyna Skorupa i Berenika Tomsia.

FIPAV, zanim zdecydowała się na Mazzantiego, kontaktowała się z Jenny Lang Ping, José Roberto Guimarãesem i Karchem Kiraly'em, ostatecznie negocjacje z zagranicznymi trenerami nie odniosły skutku. Głównym zadaniem następcy Marco Bonitty będzie osiągnięcie sukcesu w kwalifikacjach do mundialu 2018, a także jak najlepszy występ w przyszłorocznej edycji World Grand Prix i mistrzostwch Europy rozgrywanych w Gruzji i Azerbejdżanie.

ZOBACZ WIDEO Jerzy Dudek: To najlepszy rok reprezentacji po '82
Czy Włoszki mają szanse na sukces pod wodzą nowego szkoleniowca?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×