Kwal. ME 2017 kadetów: Polacy rozpoczęli zmagania od mocnego uderzenia

Reprezentacja Polski kadetów rozpoczęła kwalifikacje do mistrzostw Europy 2017 w sposób wymarzony. Podopieczni Macieja Zendeła pokonali na inaugurację Szwedów bez straty seta. W sobotę przeciwnikiem Biało-Czerwonych będą Łotysze.

Jacek Pawłowski
Siatkówka Materiały prasowe / Siatkówka
Broniący tytułu mistrzowskiego Polacy, znakomicie rozpoczęli turniej kwalifikacyjny do mistrzostw Europy 2017 rozgrywany w Spale. Biało-Czerwoni potrzebowali zaledwie 71 minut, aby odprawić Szwedów. Podopieczni Macieja Zendeła od początku meczu wyraźnie dominowali nad rywalami. We wszystkich trzech odsłonach Skandynawowie tylko do pierwszej przerwy technicznej byli w stanie dotrzymać kroku naszym zawodnikom.

W zespole Biało-Czerwonych bardzo dobrze w piątkowy wieczór funkcjonował przede wszystkim blok, który przyniósł Polakom aż 15 punktów. Nasza drużyna pewnie prezentowała się również w pozostałych elementach - tj. przyjęciu zagrywki (60 procent) i ataku (48 procent).

Indywidualnie na wyróżnienie zasłużyli Patryk Czyrniawski (15 punktów), Filip Grygiel (14 punktów) oraz Mateusz Poręba, autor 4 punktowych bloków.

Polska - Szwecja 3:0 (25:19, 25:18, 25:17)

Polska: Rajsner, Czyrniański, Rajchelt, Janikowski, Poręba, Grygiel, Szymura (libero) oraz Jezierski, Sługocki, Kapica

W drugim z piątkowych meczów Łotysze pokonali Czechów 3:2 (22:25, 16:25, 25:18, 25:18, 17:15).