Polski Cukier Muszynianka - KSZO: zacięta batalia dla muszynianek

W spotkaniu 17. kolejki Orlen Ligi 2016/2017, drużyna Polskiego Cukru Muszynianki Muszyna po pięciosetowej batalii pokonała KSZO Ostrowiec SA.

Tomasz Rosiński
WP SportoweFakty / Rafał Soboń
KSZO w ostatnim czasie przegrywało mecz za meczem i nie było faworytem sobotniego starcia w Muszynie. Natomiast ekipa Polskiego Cukru Muszynianki Muszyna przystępowała do tej potyczki w dobrych humorach po pucharowym zwycięstwie z Atomem Treflem Sopot.

Muszynianka od startu konfrontacji rzuciła się do frontalnych ataków i wypracowała sobie cztery punkty przewagi (8:4). Znakomicie prezentowała się środkowa Maja Savić, dzięki której gospodynie prowadziły 15:10. W szeregach zespołu z Ostrowca Świętokrzyskiego ciężar gry na swoje barki brały Dorota Ściurka i Roksana Brzóska, ale nie miały one odpowiedniego wsparcia ze strony klubowych koleżanek, przez co przyjezdne przegrywały 15:20. Podopieczne Ryszarda Litwina już nie dały się dogonić i zwyciężyły w pierwszym secie 25:20.

Zdecydowana porażka w inauguracyjnej partii nie podłamała drużyny KSZO Ostrowiec SA, która ambitnie walczyła w każdej akcji (7:7). Dopiero trudne zagrywki Ewelina Polak sprawiły, że jej ekipa wygrywała 12:9. Swoje trzy grosze dorzuciły również Ściurka oraz Julia Piotrowska i przyjezdne były coraz bliżej sukcesu w tej odsłonie (11:19). KSZO potrafiło postawić kropkę nad "i" w tej części pojedynku, triumfując do 18.

Po dziesięciominutowej przerwie trwała bardzo wyrównana walka i nikomu nie udawało się zbudować bezpiecznej przewagi (9:9). Obydwa zespoły pewnie kończyły swoje akcje i wszystko miało się rozstrzygnąć dopiero na samym finiszu trzeciego seta. W decydującym fragmencie tej odsłony więcej zimnej krwi zachowały siatkarki prowadzone przez Dariusza Parkitnego, które odniosły wiktorię 25:23 i zbliżyły się do wygranej w tym starciu.

Polski Cukier Muszynianka Muszyna nie podłamała się niepowodzeniem w poprzedniej partii i chciała doprowadzić do tie-breaka (10:8). Udanie poczynały sobie Marina Cvetanovic i Maja Savić, zaś miejscowa ekipa wygrywała 16:13. KSZO popełniało błędy własne, co przybliżało muszynianki do zwycięstwa w tej partii. Muszynianka nie zaprzepaściła swojej szansy (25:20), a o wszystkim miał rozstrzygnąć piąty set.

Tie-break znakomicie rozpoczął się dla gospodyń spotkania, które skutecznie grały w bloku i wykorzystywały swoje okazje w ofensywie (7:2). Muszyńska drużyna umiejętnie rozgrywała swoje akcje i prowadziła 12:6. Już do końca nic się nie zmieniło (15:7), a tym samym Muszynianka Muszyna zapisała na swoim koncie dwa punkty do tabeli Orlen Ligi.

Orlen Liga, 17. kolejka:

Polski Cukier Muszynianka Muszyna - KSZO Ostrowiec SA 3:2 (25:20, 18:25, 23:25, 25:20, 15:7)

Polski Cukier Muszynianka Muszyna: Rabka, Łyszkiewicz, Cvetanović, Wójcik, Sosnowska, Savić, Medyńska (libero) oraz Wawrzyniak, Wilk, Szabo, Sredić.

KSZO Ostrowiec SA: Kapturska, Polak, Brzóska, Soter, Stroiwąs, Ściurka, Pawlukowska (libero) oraz Colik (libero), Szpak, Jocić, Szałankiewicz, Piotrowska.

Paweł Ignatowicz

Czy uważasz, że Maja Savić zasłużyła na miano najlepszej zawodniczki (MVP) meczu Polski Cukier Muszynianka Muszyna - KSZO Ostrowiec SA?