Ćwierćfinałowi rywale Polaków na igrzyskach w Londynie grali na dopingu?!

Brazylijski serwis globo.com poinformował, że siedmiu rosyjskich siatkarzy, podczas turnieju igrzysk olimpijskich w Londynie grało na dopingu! Sborna w ćwierćfinale wyeliminowała Biało-Czerwonych, ostatecznie zdobywając złoty medal.

Jacek Pawłowski
Jacek Pawłowski
Siatkówka WP SportoweFakty / Iza Zgrzywa / Siatkówka
Reprezentacja Rosji może stracić zdobyty w 2012 roku złoty medal igrzysk olimpijskich siatkarzy, jeżeli potwierdzą się informacje, jakie Giba przekazał reporterowi brazylijskiej telewizji Globo Marcosowi Uchoa. Według nich, siedmiu późniejszych triumfatorów imprezy grało podczas turnieju w Londynie na środkach dopingujących. Nie wiadomo skąd legendarny siatkarz posiada taką wiedzę, zawodnik może jednak odegrać kluczową rolę w wyjaśnieniu całej sprawy. Brazylijczycy nie ukrywają bowiem, że będą się ubiegali o weryfikację końcowych wyników turnieju olimpijskiego i przyznanie im złotego medalu.

- Będziemy walczyć. W tym tygodniu udam się do Szwajcarii, żeby w siedzibie FIVB złożyć wniosek o weryfikację wyników turnieju. Chciałbym wyjaśnić wszelkie wątpliwości dotyczące działań antydopingowych i prawnych oraz rozstrzygnąć problem dopingu rosyjskich siatkarzy na igrzyskach olimpijskich w 2012 roku - napisał na swoim instagramowym profilu Giba.

Całą sprawę niechętnie komentuje Bernardo Rezende, który wówczas poprowadził drużynę do drugiego miejsca.

- Słyszałem o tym, ale nie do nas należy podejmowanie decyzji w tej sprawie. To Komitet Olimpijski i Światowa Federacja zdecydują. Jeśli uznają, że były jakieś nieprawidłowości to... - powiedział Rezende.

Na turnieju olimpijskim w Londynie triumfowali Rosjanie, którzy w finale pokonali Brazylię 3:2. Brązowy medal przypadł wówczas Włochom, z kolei tuż za podium uplasowali się Bułgarzy. Warto przypomnieć, że Sborna na drodze do finału, pokonała w ćwierćfinale Polaków 3:0.

ZOBACZ WIDEO Dublet Cavaniego i triumf PSG w Nantes [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Czy wierzysz w informacje przekazaną przez Gibę, że rosyjscy siatkarze podczas IO w Londynie grali na środkach dopingujących?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×