Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Rosyjscy działacze skontaktowali się z Gibą. "Przyznał, że jego wypowiedź została zniekształcona"

Na stronie Rosyjskiej Federacji Siatkówki ukazał się komunikat, w którym tamtejsi działacze odnieśli się do ostatnich doniesień medialnych i oskarżeń, jakie miały paść z ust Giby pod adresem reprezentantów Sbornej.
Jacek Pawłowski
Jacek Pawłowski
Giba Newspix / Sebastian Borowski / Na zdjęciu: Giba

Po tym jak na antenie brazylijskiej telewizji Globo padły zarzuty wobec Rosjan, o stosowanie dopingu w trakcie igrzysk olimpijskich w Londynie, w siatkarskim światku zawrzało. Na te słowa obojętni nie pozostali mistrzowie olimpijscy. Władimir Alekno przypomniał Brazylijczykowi, że w przeszłości był on zdyskwalifikowany za stosowanie niedozwolonych środków (w próbce moczu wykryto ślady marihuany - dop. red.). Ostre komentarze wygłosili także Aleksiej Wierbow i Siergiej Tietiuchin.

- Szanowałem cię aż do dzisiaj. Rozumiem, że porażka do tej pory nie daje ci spokojnie żyć i na pewno nie takim rezultatem chciałoby się zakończyć karierę. Przegrywać trzeba z GODNOŚCIĄ i zawsze pozostawać mężczyzną! A to stwierdzenie uważam za tchórzliwe - napisał Tietiuchin na swoim instagramowym profilu.

Wobec całego zamieszania obojętni nie pozostali również przedstawiciele kierownictwa Wszechrosyjskiej Federacji Siatkówki. Postanowili oni drogą telefoniczną skontaktować się z zawodnikiem, aby wyjaśnić całe zamieszanie. Po wszystkim, na stronie federacji ukazał się komunikat przedstawiający stanowisko legendarnego siatkarza.

Jak poinformowano, Giba nie zgadza się ze słowami, jakie padły na antenie telewizyjnej. Zawodnik stwierdził, że jego wypowiedź została źle zrozumiana i zniekształcona. Zaprzeczył też, jakoby jego zdaniem reprezentanci Rosji sięgnęli po olimpijski triumf dzięki korzystaniu z niedozwolonych form wspomagania.

ZOBACZ WIDEO Ferdinando De Giorgi: Najważniejsze będą mistrzostwa Europy

Czy wierzysz w tłumaczenia Giby, że dziennikarze telewizyjni zniekształcili jego wypowiedź dotyczącą rosyjskich siatkarzy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
volley.ru
Komentarze (0):
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×