Puchar Challenge: Zbigniew Bartman poprowadził Galatasaray do zwycięstwa

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / CEV /
Materiały prasowe / CEV /

Galatasaray HDI Sigorta Stambuł za sprawą znakomitego występu Zbigniewa Bartmana pokonał Maccabi Tel Awiw 3:0 w ćwierćfinale Pucharu Challenge.

Dla zespołu, w którym występuje polski zawodnik, spotkanie w Tel-Awiwie było najtrudniejszym z dotychczasowych w Pucharze Challenge, choć ostatecznie skończyło się w trzech setach.

Gospodarze nie chcieli w żadnym momencie oddać kontroli faworytom potyczki. We wszystkich elementach grali naprawdę dobrze, a ich liderem okazał się Leonardo Dos Santos Ribeiro Nascimento. Zdobył on 21 punktów przy 61-procentowej skuteczności. Kroku dotrzymywał mu Mark Plotyczer, jednak dwóch dobrze grających w ofensywie siatkarzy, to było za mało, by pokonać Galatasaray.

Ekipa ze Stambułu w końcówkach trzykrotnie była lepsza, bo sety zakończyły się do 23, 23 i 25. Do wygranej turecką drużynę poprowadził Zbigniew Bartman, który w Izraelu zdobył w sumie 19 punktów, kończąc 18 z 37 ataków, a do tego dołożył asa serwisowego.

Polskiemu atakującemu asystował Samuel Tuia, znany z występów w PGE Skrze Bełchatów. Francuz wywalczył 15 "oczek".

Rewanż zostanie rozegrany za dwa tygodnie w Stambule. Galatasaray do awansu potrzebuje dwóch setów.

Maccabi Tel Awiw - Galatasaray HDI Sigorta Stambuł 0:3 (23:25, 23:25, 25:27)

Maccabi: Avigdorov, Cuk, Dadon, Dos Santos Ribeiro Nascimento, Plotyczer, Aviz, Schwartz-Shmoel (libero) oraz Ben Noun

Galatasaray: Akseker, Yucel, Bartman, Koc, Gok, Tuia, Ayvazoglu (libero) oraz Aydin

Czy Galatasaray Stambuł wygra Puchar Challenge?