LM: Dukla Liberec postawiła się faworytowi, ale zwycięska seria Cucine Lube Civitanova trwa

W spotkaniu 5. kolejki grupy B Ligi Mistrzów, włoskie Cucine Lube Civitanova w czterech setach uporało się z czeską Duklą Liberec.

Tomasz Rosiński
Cucine Lube Civitanova WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Cucine Lube Civitanova
Znakomicie radzące sobie w ostatnim czasie Cucine Lube chciało w Libercu przedłużyć swoją zwycięską serię, co im się udało. Jednakże zwycięstwo nie przyszło ekipie z Włoch łatwo.

Biancorossi rozpoczęli pojedynek ze znakomitym Osmany'm Juantoreną w kwadracie dla rezerwowych, zaś jako przyjmujący grali Denis Kaliberda i Klemen Cebulj, którzy mieli problemy w ofensywie. Kłopoty przeciwników w pierwszej partii skrzętnie wykorzystali siatkarze Dukli, wygrywając pierwszą partię do 20.

w drugiej odsłonie na boisku pojawił się Juantorena, który zmienił Cebulja, a dzięki temu przyjezdni poprawili swoją grę. Jednakże gospodarze nie odpuszczali i dwa kolejne sety rozstrzygnęły się dopiero w końcówkach na korzyść podopiecznych Gianlorenzo Blenginiego (28:30, 23:25).

Czwarta partia była już już popisem zawodników Cucine Lube Civitanova, którzy triumfowali w tym starciu 3:1 i przesunęli się na pierwsze miejsce w grupie B.

Kluczem do wiktorii gości była przede wszystkim ich lepsza postawa w bloku (12:6). Najwięcej punktów dla Lube - czternaście - zdobył Cwetan Sokołow, natomiast Osmany Juantorena zapisał na swoim koncie 11 oczek.

Dziewięć punktów dla czeskiej ekipy wywalczył polski przyjmujący Sławomir Stolc, który atakował na poziomie 45 procent.