• Skoki

Liga Mistrzyń: Imoco Conegliano zgniotło Telekom. Utrudnienie dla Chemika

Nie miał historii ostatni mecz Imoco Volley Conegliano i Telekomu Baku w fazie grupowej Ligi Mistrzyń siatkarek. Drużyna z Włoch wygrała bezdyskusyjnie 3:0 i podniosła poprzeczkę Chemikowi Police.

Imoco Volley Conegliano Materiały prasowe / CEV / Imoco Volley Conegliano
Z Azerek nie było czego zbierać od początku meczu. Imoco Volley Conegliano wygrało pierwszego seta 25:13, a drugiego 25:9. Grała drużyna po jednej stronie siatki, druga statystowała. Pantery miały 67 procent pozytywnego przyjęcia i 57 procent skuteczności w ataku. Brylowała Serena Ortolani, wspierała ją Robin De Kruijf. Do kompletu Włoszki dorzuciły pięć bloków i cztery asy serwisowe.

Początkowo wyrównana była trzecia partia i był to jedyny moment, w którym siatkarki z Baku usłyszały pochwałę od trenera Zorana Gajicia. Po przerwie technicznej mistrzynie Włoch złamały opór Telekomu. Głównie potężnymi zagrywkami. Po nieco ponad godzinie mogły pakować się w drogę powrotną z Azerbejdżanu.

Imoco Volley Conegliano będzie gospodarzem turnieju finałowego Ligi Mistrzyń, więc nie kłopotał się sprawą awansu do fazy pucharowej. Dzięki zwycięstwu 3:0 przesunął się w grupie przed Chemika Police, co Polki mogą odwrócić tylko wynikiem 3:0 z Liu-Jo Nordmeccanica Modena.

Telekom Baku był dostarczycielem punktów w fazie grupowej Ligi Mistrzyń. Jakub Głuszak, trener Chemika Police typował, że Azerki będą bardziej efektywne, tymczasem przegrały wszystkie mecze, a ich dobra gra ograniczyła się do pojedynczych setów.

Telekom Baku - Imoco Volley Conegliano 0:3 (13:25, 9:25, 16:25)

Telekom: Mirković (2), Samadowa (6), Vesović (5), Petrović (1), Hasanowa (10), Azizowa (4), Filipowa (libero) oraz Azimowa, Baidiuk, Ivanović (1), Karimowa (libero)

Imoco: Malinow (6), Cella (8), Costagrande (9), De Kruijf (13), Folie (5), Ortolani (16), De Gennaro (libero)