Legionovia - Grot Budowlani: odrabianie noworocznych zaległości

Choć oficjalnie rozegrano już 22 kolejki Orlen Ligi, w pierwszy dzień marca zakończy się... czternasta seria gier. Zaległości odrabiać będą siatkarki Legionovii Legionowo i Grot Budowlanych Łódź.

Krzysztof Sędzicki
WP SportoweFakty / Justyna Serafin

Co ciekawe, dla legionowianek będzie to druga potyczka z klubem z Łodzi w ciągu trzech dni, bowiem w poniedziałek przyjechały do Atlas Areny, by walczyć o ligowe punkty z ŁKS-em Commercecon Łódź. Przegrały jednak w trzech setach, choć w drugiej i trzeciej odsłonie postawiły rywalkom niemały opór.

Nie były jednak faworytkami tamtego spotkania i tym bardziej nie będą też nimi w starciu z Grot Budowlanymi Łódź, które zajmują obecnie trzecią lokatę w tabeli, a w pierwszej rundzie na otwarcie sezonu pokonały ekipę spod Warszawy w czterech setach.

- Łodzianki są wysoko w tabeli. Będzie bardzo ciężko cokolwiek ugrać, ale gramy u siebie i nie mamy nic do stracenia. To one muszą wygrać. My chcemy - zapowiedziała Ewelina Mikołajewska, która w latach 2011-2013 broniła barw łódzkiego klubu.

Z kolei podopieczne Błażeja Krzyształowicza, które pragną zachować szansę na drugie miejsce na koniec fazy zasadniczej, w miniony weekend straciły punkt na wyjeździe w meczu z Atomem Treflem Sopot. Stało się to dość nieoczekiwanie, bo łodzianki prowadziły już w Trójmieście 2:0, a pierwszą partię wygrały do 7. Tym razem zrobią wszystko, by nie pozwolić sobie na taką wpadkę.

- Nie spodziewałyśmy się nawet w trzecim secie, że stracimy seta, a co dopiero punkty. Zawaliłyśmy i naprawdę trzeba się temu przyjrzeć, bo nie może być tak. Nie ujmuję nic zawodniczkom, ale dzieli nas różnica wieku i doświadczenia, więc nie powinnyśmy sobie pozwolić na taką grę - oceniła mecz w Sopocie Paulina Maj-Erwardt.

Aktualnie w tabeli Orlen Ligi pewnie przewodzi Chemik Police, który zgromadził jak dotąd 60 punktów. Siedem oczek mniej ma drugi Impel Wrocław, a łodzianki tracą do lidera już 12 punktów. Szansą dla nich jest jednak fakt, że drużyny z Polic i Wrocławia mają do rozegrania między sobą spotkanie zaległe, a do końca rundy rewanżowej pozostały jeszcze cztery kolejki. Dlatego łódzką ekipę w Legionowie interesować będzie wyłącznie komplet punktów.

Legionovia Legionowo - Grot Budowlani Łódź / środa, 1.03.2017 r., godz. 19:00

Jaki wynik padnie w środowym meczu w Legionowie?