LM: zadanie wykonane, PGE Skra Bełchatów zameldowała się w fazie play-off

PGE Skra Bełchatów zrewanżowała się za porażkę w I kolejce i pokonała u siebie SCM U Craiova w trzech setach. Dzięki tej wygranej w fazie play-off zobaczymy wszystkie trzy polskie zespoły.

Dominika Pawlik
PGE Skra Bełchatów WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / PGE Skra Bełchatów
Jako pierwsza z polskich ekip awans do kolejnej fazy zapewniła sobie ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, była pewna go już po czterech seriach. Ostatnia kolejka była bardzo ważna dla Asseco Resovii Rzeszów oraz PGE Skry Bełchatów. Drużyna z Podkarpacia ostatecznie zrealizowała cel i pokonała Duklę Liberec. Kilka minut później do walki przystąpili siatkarze z Bełchatowa.

Podczas rozgrzewki urazu nabawił się Kacper Piechocki, więc w wyjściowej szóstce pojawił się Robert Milczarek. Początek spotkania był wyrównany, walka toczyła się punkt za punkt, a po stronie gospodarzy w ataku brylował Mariusz Wlazły. Dobra zagrywka pozwoliła na odskoczenie, ale Rumuni doprowadzili do remisu (20:20), a za chwilę sami doprowadzili do dwóch piłek setowych. Od stanu 22:24 bełchatowianie byli bezbłędni, szczelny blok pozwolił odwrócić im losy końcówki partii.

Po zmianie stron PGE Skra kontynuowała dobrą grę, a nieco nerwowości wkradło się w poczynania siatkarzy SCM U Craiova. Lazar Koprivica grał bardzo nierówno, a cała drużyna gości miała spore problemy z odczytaniem intencji Nicolasa Uriarte.

Bohaterem seta okazał się Srećko Lisinac, który raz za razem zaskakiwał przeciwników swoimi atakami ze środka, a także popracował zagrywką. Bełchatowianie wygrali partię do 18.

Trzecia odsłona była już ostatnią dla obu ekip w fazie grupowej. Gospodarze kontynuowali dobrą grę i widać było, że przyjezdni nie mają pomysłu na to, jak przejąć inicjatywę. Przewaga bełchatowian systematycznie rosła i pewnie wygrali seta oraz cały mecz.