Impel znalazł zastępczynię Sawickiej w SMS-ie PZPS Szczyrk

Wrocławski klub poinformował o podpisaniu kontraktu z młodą libero Marią Stenzel. Reprezentantka Polski juniorek ma pomóc zespołowi w obliczu kontuzji Agaty Sawickiej.

Michał Kaczmarczyk
Michał Kaczmarczyk
siatkarki Impela Wrocław WP SportoweFakty / Rafał Soboń / Na zdjęciu: siatkarki Impela Wrocław
Impel Wrocław skorzystał z tak zwanego transferu medycznego, pozwalającego w wyjątkowych sytuacjach na dodatkowy ruch już po zamknięciu okienka transferowego. Dzięki temu we wrocławskiej ekipie zagra Maria Stenzel, która ma pomóc zastąpić kontuzjowaną Agatę Sawicką. Maria Stenzel to urodzona w 1998 roku przedstawicielka młodego pokolenia siatkarek. W obecnym sezonie regularnie gra na zapleczu Orlen Ligi w zespole SMS PZPS Szczyrk, gdzie także łączyła naukę z graniem w profesjonalnym zespole. Stenzel to również pierwsza libero kadry Polski juniorek, z którą walczy o udział w Mistrzostwach Świata; niedawno kadra wywalczyła prawo gry w kolejnej rundzie eliminacji.

- Wobec poważnej kontuzji Agaty Sawickiej mogliśmy dokonać transferu medycznego. Po części byliśmy przygotowani na taką sytuację dzięki działaniom scoutingowym, które prowadzimy. Obserwujemy wiele zawodniczek na różnych pozycjach, a wśród nich była właśnie libero Marysia Stenzel. Cieszę się, że tak utalentowana i perspektywiczna siatkarka dołączyła do naszego zespołu. "Merry", jako libero reprezentacji Polski juniorek, świetnie wpisuje się w nasz system pracy jaki przyjęliśmy w Impelu, czyli rozwijanie i doskonalenie zawodniczek - mówił Marek Solarewicz, pierwszy trener Impel Wrocław.

Agata Sawicka w zeszłym tygodniu poddała się operacji uszkodzonego stawu i przechodzić będzie rehabilitację. Obecnie trudno przewidzieć, jak długo potrwa ten proces.

ZOBACZ WIDEO Zmiana opon na letnie. Kierowco, nie daj się oszukać pogodzie
Czy Maria Stenzel godnie zastąpi Agatę Sawicką w zespole Impela Wrocław?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×