I liga kobiet: sensacyjna porażka Proximy Kraków

W weekend rozegrano pierwsze mecze play-off I ligi kobiet. Do sensacji doszło w Kaliszu, gdzie niżej notowany MKS pokonał w pięciu setach Proximę Kraków.

Łukasz Witczyk
Proxima Kraków była zdecydowanym faworytem dwumeczu. Jednak po pierwszym starciu krakowianki nie mogą już sobie pozwolić na wpadkę. Siatkarki MKS-u Kalisz pokazały się z dobrej strony, dwukrotnie wychodząc na prowadzenie i po emocjonującej końcówce wygrały piątego seta 15:13, a cały mecz 3:2.

Awans do półfinału Proximie da zwycięstwo za trzy punkty. Jeśli krakowianki wygrają po tie-breaku, to do rozstrzygnięcia tej konfrontacji konieczne będzie rozegranie złotego seta.

W pozostałych spotkaniach obyło się bez niespodzianek. Wisła Warszawa pokonała na wyjeździe Sokołów SA Nike Węgrów (3:1). W takim samym stosunku Joker Mekro Energoremont Świecie wygrał z AZS KU Politechniki Opolskiej. Z kolei WTS Solna Wieliczka pokonała 3:0 KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice.

Wyniki:

Sokołów SA Nike Węgrów - Wisła Warszawa 1:3 (15:25, 25:19, 22:25, 27:29)

MKS Kalisz - Proxima Kraków 3:2 (24:26, 25:14, 25:21, 22:25, 15:13)

AZS KU Politechniki Opolskiej - Joker Mekro Energoremont Świecie 1:3 (21:25, 25:17, 23:25, 18:25)

KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice - WTS Solna Wieliczka 0:3 (23:25, 16:25, 19:25)

Rewanże rozegrane zostaną 10-11 marca.

Czy Proxima Kraków awansuje do półfinałów I ligi kobiet?