Tauron MKS - PTPS: świetny finisz Tamary Kaliszuk. Komplet punktów zostaje w Dąbrowie Górniczej

W 24. kolejce zmagań w Orlen Lidze ekipa Tauronu MKS Dąbrowa Górnicza podjęła Enea PTPS Piła. Faworytki piątkowego spotkania uporały się z rywalem i pokonały drużynę gości 3:0. Statuetkę MVP odebrała po meczu Tamara Kaliszuk.

Małgorzata Boluk
siatkarki Tauron MKS-u Dąbrowa Górnicza Materiały prasowe / CEV / Na zdjęciu: siatkarki Tauron MKS-u Dąbrowa Górnicza
Aby zachować cień szansy na wejście do strefy medalowej, dąbrowianki musiały wygrać ten mecz za trzy punkty. Z początku miejscowe siatkarki toczyły z niżej notowanym rywalem zaciętą walkę punkt za punkt, ale gdy w polu serwisowym pojawiła się Daria Paszek wynik zaczął podopiecznym Jacka Pasińskiego uciekać. Enea PTPS Piła ze względu na słabe przyjęcie nie kończyła swoich ataków, dzięki czemu Tauron MKS mógł wyprowadzać skuteczne kontry (8:5). Gospodynie nie cieszyły się jednak długo z komfortowego dystansu. Dwie niewykorzystane przez Tamarę Kaliszuk piłki oraz błąd w odbiorze sprawiły, że na tablicy wyników prędko pojawił się remis.

W następnych akcjach ekipa gości miała ogromny problem ze sforsowaniem świetnie funkcjonującego bloku drużyny Magdaleny Śliwy. Po kolejnej "czapie" niezwykle czujnej Ganszczyk prowadzenie dąbrowianek urosło do pięciu "oczek" (14:9). MKS tej przewagi już nie zmarnował i pewnie wygrał pierwszego seta.

W drugiej odsłonie drużyna z Dąbrowy Górniczej poszła za ciosem i już na starcie wypracowała sobie dwupunktową przewagę po asie serwisowym Tamary Kaliszuk oraz szczelnym bloku. PTPS nie zwieszał głów i po dobrej zagrywce Anny Stencel złapał kontakt (9:8), ale następne cztery punkty padły już łupem miejscowych (13:9). Im lepiej grał MKS, tym więcej błędów popełniały pilanki. Po nerwowym ataku w siatkę Alexis Austin, wynik zaczynał zakrawać o pogrom (22:11). Niebawem dzieła dopełniły Daria Paszek, Kamila Ganszczyk oraz Helena Horka, i wysoka wygrana gospodyń stała się faktem (25:11).

Nie wiemy, co w przerwie usłyszały od Jacka Pasińskiego przyjezdne, ale w trzecim secie odrodziły się i zaczęły walkę od dwóch rewelacyjnych bloków na Helenie Horce. Świetny początek dodał siatkarkom z Piły skrzydeł. Po kolejnej kontrze rozpędzonej Alexis Austin przewaga zespołu gości wzrosła już do dziewięciu "oczek" (10:19). Kiedy wydawało się, że spotkanie w Dąbrowie Górniczej przedłuży się co najmniej do czterech odsłon, stało się coś niesamowitego. Team Magdaleny Śliwy skatował przeciwniczki zagrywką i zdołał odwrócić losy seta dzięki trzem asom serwisowym z rzędu autorstwa Tamary Kaliszuk.

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza - Enea PTPS Piła 3:0 (25:17, 25:11, 25:23)

Tauron MKS: Ganszczyk, Weiss, Paszek, Horka, Kaliszuk, Sikorska, Lemańczyk (libero) oraz Ciesiulewicz, Castiglione.

PTPS: Austin, Baran, Stencel, Ogoms, Babicz, Szubert, Markiewicz (libero) oraz Kucharska, Kwiatkowska, Kukulska, Urban, Kucińska (libero).

MVP: Tamara Kaliszuk (Tauron MKS)