Giacomini Budowlani - Legionovia: torunianki z trzecim zwycięstwem z rzędu, legionowianki wciąż na dnie

W starciu 24. kolejki Orlen Ligi 2016/2017, zespół Giacomini Budowlanych Toruń w czterech setach uporała się z Legionovią Legionowo.

Tomasz Rosiński
Budowlani Toruń WP SportoweFakty / Justyna Serafin / Budowlani Toruń
Torunianki w ostatnim czasie zwyciężyły dwa spotkania z rzędu (z zespołami z Piły oraz Bydgoszczy) i chciały przedłużyć swoją dobrą passę. Natomiast zajmujące ostatnie miejsce w tabeli mistrzostw Polski legionowianki pragnęły się w końcu przełamać po serii czterech porażek.

Zespół z Torunia od początku rywalizacji starał się narzucić swój styl gry i błyskawicznie objął prowadzenie 8:3 za sprawą Rebecci Pavan. Giacomini Budowlani kontrolowali boiskowe wydarzenia, a nieźle radziła sobie Marina Paulava (14:7). W drużynie z Legionowa wyróżniała się Anna Bączyńska, ale to było zbyt mało na dobrze dysponowane gospodynie, które triumfowały w pierwszym secie do 15.

Po zmianie stron Legionovia postanowiła bardziej zaryzykować i wygrywała 6:3. Z czasem gra się wyrównała, zaś spory udział w tym miała Patrycja Polak (13:13). Na boisku trwała wymiana ciosów i nikomu nie udawało się wypracować bezpiecznej przewagi. W końcowym rozrachunku doszło do walki na przewagi, a w niej lepsze okazały się miejscowe siatkarki, odnosząc wiktorię 28:26.

Po dziesięciominutowej przerwie załamała się gra gospodyń, co skrzętnie wykorzystywały przyjezdne, wychodząc na prowadzenie 9:4 po pewnym ataku Eweliny Mikołajewskiej. Od tego momentu zawodniczki prowadzone przez Maciej Bartodziejski mogły spokojnie kontrolować boiskowe wydarzenia, a torunianki nie prezentowały argumentów do skutecznej walki (14:19). W końcowym rozrachunku Legionovia Legionowo zwyciężyła 25:17.

Na czwartego seta ekipa Budowlanych Toruń wyszła bardzo skoncentrowana i rzuciła się do frontalnych ataków (8:5). Legionowianki popełniały błędy własne, przez które nie mogły odrabiać strat i przegrywały 11:15. Mimo niekorzystnego rezultatu, Legionovia nie zamierzała się poddawać i odrobiła straty z nawiązką, obejmując prowadzenie 16:15. Nic sobie z tego nie zrobiła toruńska drużyna, w której szeregach brylowała Polak (22:19). Sylwia Wojcieska i jej klubowe koleżanki już nie roztrwoniły swojej przewagi (25:19), wygrywając pojedynek 3:1.

Orlen Liga, 24. kolejka:

Giacomini Budowlani Toruń - Legionovia Legionowo 3:1 (25:15, 28:26, 17:25, 25:19)

Giacomini Budowlani Toruń: Paulava, Wójcik, Pavan, Wojcieska, Polak, Lewandowska, Franchi (libero) oraz Janik, Nowak.

Legionovia Legionowo: Mikołajewska, Chojnacka, Grabka, Bociek, Alagierska, Bączyńska, Korabiec (libero) oraz Rasińska, Wawrzyniak, Pacak, Adamek.

MVP: Marta Wójcik (Budowlani).