Chemik - Polski Cukier Muszynianka: mistrzynie Polski wróciły do zwyciężania

Siatkarki Chemika Police podniosły się po porażce w Łodzi i pokonały 3:0 Polski Cukier Muszyniankę w 25. kolejce Orlen Ligi. MVP meczu została środkowa Katarzyna Gajgał-Anioł.

WP SportoweFakty / Justyna Serafin
Chemik Police potrzebuje już tylko jednej wygranej, by zagwarantować sobie zwycięstwo w sezonie zasadniczym Orlen Ligi. Zadanie skomplikował sobie trochę w niedzielę porażką z Grot Budowlanymi Łódź. Było to pierwsze potknięcie mistrza Polski po 30 ligowych wiktoriach z rzędu. Kosmiczna passa trwała 385 dni, a następne starcie czekało Chemika Police już po dniach czterech. Wrócił w nim na zwycięski szlak.

Początkowo Chemik nie przekonywał. Więcej okazji do podskoków miał Ryszard Litwin, trener Polskiego Cukru Muszynianki, którego podopieczne zaatakowały Chemika zagrywkami. Wypracowały sobie trzy punkty przewagi, których pilnowały do środkowej fazy seta.

To trener Jakub Głuszak musiał jako pierwszy zażądać przerwy, by Chemiczki złapały rytm. Pomogła im zmiana zawodnej w przyjęciu Malwiny Smarzek na doświadczoną Aleksandrę Jagieło. Kapitan Chemika pomogła doprowadzić do walki na przewagi, a w niej, najważniejsza była inna zmienniczka Anna Werblińska. Policzanki zwyciężyły 29:27.

Jagieło pozostała na boisku i pilnowała, by Muszynianka drugi raz nie uciekła. Po stronie gości mnożyły się błędy, z czego mistrz Polski korzystał. Prowadzenie Chemika 11:6 było już praktycznie gwarancją wygrania drugiego seta. Rozegrały się Joanna Wołosz i Katarzyna Gajgał-Anioł (MVP meczu), a ponadto kibice mogli liczyć na Madelaynne Montano. Kolumbijka zastępowała w tym spotkaniu Katarzynę Zaroślińską, która oglądała wydarzenia w stroju cywilnym.

Chemik Police wygrał drugą partię 25:17, a trzecią 25:20. Jego wiktoria 3:0 to pierwszy wynik w 25. kolejce Orlen Ligi. Po tej serii gier Chemik pozostanie liderem, natomiast odpowiedź na pytanie, czy Muszynianka utrzyma 8. lokatę, padnie w weekend.

Chemik Police - Polski Cukier Muszynianka Muszyna 3:0 (29:27, 25:17, 25:20)

Chemik: Wołosz, Smarzek, Blagojević, Veljković, Gajgał-Anioł, Montano, Krzos (libero) oraz Bełcik, Werblińska, Jagieło

Muszynianka: Wilk, Wójcik, Cvetanović, Savić, Sosnowska, Cikiriz, Medyńska (libero) oraz Pasznik, Grejman, Szabo, Sredić, Wawrzyniak

MVP: Katarzyna Gajgał-Anioł (Chemik)