Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Władimir Alekno wyróżniony przez prezydenta Putina

Jeden z najlepszych trenerów siatkarskich na świecie, Władimir Alekno, osobistą decyzją prezydenta Rosji został powołany do Izby Społecznej Federacji Rosyjskiej. Informacja na ten temat ukazała się w poniedziałek na oficjalnej stronie Kremla.
Joanna Wyrostek
Joanna Wyrostek
Władimir Alekno Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: Władimir Alekno

To wielkie wyróżnienie ze strony głowy państwa dla trenera Władimira Alekny. Izba Społeczna Federacji Rosyjskiej określana jest jako trzecia izba rosyjskiego parlamentu. Należą do niej zasłużeni przedstawiciele organizacji kulturalnych, sportowych, zawodowych czy społecznych, zaakceptowani przez prezydenta Rosji. Izba jest łącznikiem między społeczeństwem, a władzami państwa. Ma na celu ochronę praw oraz swobód rosyjskich obywateli i organizacji społecznych

Obecny trener Zenitu Kazań nie krył dumy i zadowolenia z decyzji Władimira Putina. - To wielki zaszczyt dla mnie, aby otrzymać zaproszenie i propozycję od samego prezydenta. Jeśli mówimy o obszarze działania, myślę, że moim głównym zadaniem jest promowanie zdrowego stylu życia w naszym społeczeństwie, zwłaszcza wśród młodzieży, to ma być podstawą - mówił o swojej roli z Izbie Władimir Alekno.

- Jeśli chodzi zaś o wspólne zadanie, to o ile dobrze rozumiem, główny cel to stworzenie dialogu pomiędzy władzami i społeczeństwem, organizacjami pozarządowymi. Co do mojej osoby, to zajmę się dziedziną sportu. Przed nami dwie olimpiady, a sytuacja z wieloma zawodnikami nie jest prosta - wyjaśniał były trener reprezentacji rosyjskich siatkarzy.

50-letni Władimir Alekno to obecnie jedna z najbardziej poważanych osób w rosyjskim środowisku sportowym. Jego największym sukcesem trenerskim, jak do tej pory, jest złoty medal zdobyty podczas igrzysk olimpijskich w Londynie w 2012. Od 2008 jest szkoleniowcem jednego z najlepszych zespołów siatkarskich na świecie Zenitu Kazań.

 ZOBACZ WIDEO Sześć goli w meczu Barcelony. Zobacz skrót [ZDJĘCIA ELEVEN]

Czy Władimir Alekno to obecnie najlepszy trener siatkarski na świecie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
kremlin.ru. r-sport

Komentarze (2):

 • gogo Zgłoś komentarz
  Władimir Alekno trenuje najbogatszy klub na świecie , ot dlatego takie sukcesy. Gdyby brakło w zespole jednego z trójki , Leon, Anderson czy Michajłow, jego wyniki byłyby dużo gorsze.
  Czytaj całość
  Klubowe Mistrzostwa Świata pokazały, że teoretycznie słabszy zespół z Brazylii ograł Zenit bez problemu. A czy olimpiadę w Londynie nie wygrał mu Muserski, gdy po dwóch łatwo przegranych setach , wstawił Dimę na atak, a ten co drugą piłkę dostawał lobem do ataku. Dokładnie tak jak kiedyś grały Rosjanki u Karpola z Gamową, gdy nie szło, to świeczka na Gamową a ta kończy . Taktyki wtedy nie było już żadnej , tylko wystawy świeczek na Gamową u kobiet i na Muserskiego u mężczyzn. Teraz "WIELKI" Karpol trenuje Białorusinki, jak by ktoś nie wiedział, sukcesów żadnych, bo i materiał siatkarski nie ten !!! A Alekno jak to Alekno, trenuje tylko te zespoły, gdzie duża kasa gwarantuje pozyskanie najlepszych siatkarzy a zarazem sukcesy, no i reprezentacje Rosji która zawsze była mocna. A to co powiedział , że nie będzie trenował innej reprezentacji oprócz rosyjskiej dowodzi że boi się porażek.
  • yes Zgłoś komentarz
   "Władimir Alekno, osobistą decyzją prezydenta Rosji został powołany do Izby Społecznej Federacji Rosyjskiej" - nie tylko rosyjski Prezydent zna się na sporcie.
   Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
   ×
   Sport na ×