KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Skuteczność dała Tauronowi MKS piąte miejsce w Orlen Lidze. Udane zakończenie kariery Eleonory Dziękiewicz

W rewanżowym meczu o 5. miejsce w Orlen Lidze Tauron MKS Dąbrowa Górnicza pokonał 3:0 ŁKS Commercecon Łódź, dzięki czemu przypieczętował zajęcie piątej lokaty.

Olga Krzysztofik
Olga Krzysztofik
Pierwsza odsłona rywalizacji o piątą pozycję zakończyła się wygraną dąbrowianek 3:0, więc w rewanżu potrzebowały zwyciężyć tylko w dwóch setach, by zwieńczyć dzieło. Udało im się to w bardzo dobrym stylu - przeważały nad rywalkami w każdym elemencie, a przede wszystkim pod względem skuteczności.

Najbardziej zacięta była ostatnia odsłona. W tej partii ŁKS Commercecon Łódź zdołał nawet wyjść na prowadzenie, lecz po czasie dla Magdaleny Śliwy jej zespół zepchnął przyjezdne do defensywy i zakończył mecz 3:0.

W szeregach Taurona MKS-u Dąbrowa Górnicza najlepiej punktującymi były Helena Horka (18 punktów) i Tamara Kaliszuk (13 punktów). Obie były siłą napędową drużyny, notując dobrą skuteczność ataku - Horka kończyła akcje z 62 proc. skuteczności, a Kaliszuk 52 proc. Ponadto obie nie popełniły ani jednego błędu w tym elemencie!

ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: zawodnik Bellatora bezlitośnie skrytykował „Popka”

Jednak statuetka MVP powędrowała do Eleonory Dziękiewicz, która oficjalnie zakończyła swoją sportową karierę. Środkowa zdobyła 5 punktów.

W łódzkiej ekipie wyróżniły się Izabela Kowalińska (9 punktów), Ewa Kwiatkowska i Katarzyna Sielicka (obie po 8 punktów). Zmorą ŁKS-u była skuteczność - w ataku zespół zanotował 39 proc., popełniając przy tym aż 13 błędów (z czego po pięć było autorstwa Sielickiej i Kowalińskiej).

Porównanie statystyk:

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza Element ŁKS Commercecon Łódź
4 Asy serwisowe 3
5 Błędy w zagrywce 7
46 proc. (3 błędy) Przyjęcie pozytywne 32 proc. (4 błędy)
46 proc. (41/89) Skuteczność ataku 39 proc. (36/92)
5 Błędy w ataku 13
7 Bloki 4

Najlepszą siatkarką meczu MKS-u z ŁKS-em była:

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (2)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×