Bartłomiej Lemański: Siła zagrywki była po stronie PGE Skry Bełchatów

Asseco Resovia Rzeszów przegrała w tie-breaku z PGE Skrą Bełchatów i pozostała jej walka o brązowy medal z Jastrzębskim Węglem.

Dominika Pawlik
Bartłomiej Lemański WP SportoweFakty / Olga Król / Na zdjęciu: Bartłomiej Lemański

Asseco Resovia Rzeszów miała bardzo trudne zadanie przez rewanżowym starciem z PGE Skrą Bełchatów. Po porażce w trzech setach w Atlas Arenie, ekipa z Podkarpacia musiała wygrać w stosunku 3:0 lub 3:1, a następnie okazać się lepszą w złotym secie.

Rzeszowianie prowadzili 2:1 i niewiele brakowało im do zwycięstwa, ostatecznie jednak bełchatowianie wyszli z opresji i doprowadzili do tie-breaka, który już nie miał znaczenia dla losów awansu. - Oba zespoły zagrały bardzo dobre spotkanie - przyznał Bartłomiej Lemański.

- Jednak siła zagrywki leżała po stronie rywala i ten fakt głównie zadecydował o końcowym wyniku. My mieliśmy przestoje i później ciężko odrabiało się straty - wyjaśnił młody środkowy.

Poziom środowego spotkania był znacznie wyższy od niedzielnego, kiedy mecz miał bardzo jednostronny wynik. Resovia wywierała presję na przeciwnikach, starając się zrealizować zadanie i odwrócić losy półfinału.

Choć rzeszowianie zostawili serce na boisku, po raz pierwszy od dawna nie zagrają o złoty medal. - Mogę powiedzieć śmiało, że każdy z nas walczył i dał z siebie wszystko, żeby wygrać ten mecz. Niemniej jednak kibice mogli być świadkami emocjonującej walki do końca - podkreślił Lemański.

Resovię czeka walka o brązowy medal z Jastrzębskim Węglem. Pierwsza potyczka we wtorek 18 kwietnia.

Czy Asseco Resovia Rzeszów zdobędzie brązowy medal?