Karuzela transferowa PlusLigi: Asseco Resovia skompletowana, PGE Skra i ZAKSA w budowie

Działacze Asseco Resovii Rzeszów jako pierwsi zakończyli budowę zespołu na nowy sezon. W szeregach finalistów minionego sezonu rozmowy nadal trwają. Coraz więcej ruchów transferowych notujemy także w pozostałych ekipach PlusLigi.

Jacek Pawłowski
Jacek Pawłowski
PGE Skra Bełchatów WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / PGE Skra Bełchatów
Aluron Warta Zawiercie

Z przytupem, na karuzelę transferową wskoczyli działacze beniaminka PlusLigi. Włodarze ekipy z Zawiercia namówili do współpracy Emanuele Zaniniego. Doświadczony szkoleniowiec, który w przeszłości pracował między innymi z reprezentacjami Turcji (2013-2016) i Słowacji (2008-2011) oraz zespołami Pallavolo Modena (2008/2009) i Perugia Volley (2006/2007) zastąpi na stanowisku szkoleniowca Dominika Kwapisiewicza, który pozostanie w klubie w roli asystenta.

Zmiana na stanowisku trenera jest pierwszym ruchem transferowym ekipy z Zawiercia.

Asseco Resovia Rzeszów

Działacze z Podkarpacia jako pierwsi zakończyli budowę drużyny na nowy sezon. Ostatnimi, którzy dołączyli do rzeszowskiej ekipy są Aleksander Śliwka i Dominik Depowski. Obaj w ostatnim czasie przebywali na wypożyczeniu, jednak ich dobre występy nie umknęły uwadze włodarzom Asseco Resovii. Tym samym definitywnie upadł temat gry w zespole Roberto Serniottiego Klemena Cebuljego.

Przychodzą: Jakub Jarosz, Michał Kędzierski (powrót z wypożyczenia), Paweł Rusek, Roberto Serniotti (trener), Dominik Depowski (powrót z wypożyczenia), Łukasz Perłowski (powrót z wypożyczenia)

Odchodzą: Andrzej Kowal (trener), Gavin Schmitt, Damian Wojtaszek, Piotr Nowakowski, Thomas Jaeschke, Marko Ivović, Fabian Drzyzga, Frederic Winters

Kontrakty: Michał Kędzierski, Marcin Możdżonek, Bartłomiej Lemański, Dawid Dryja, Jochen Schops, Jakub Jarosz, Thibault Rossard, John Gordon Perrin, Mateusz Masłowski, Paweł Rusek, Lukas Tichacek, Aleksander Śliwka, Dominik Depowski, Łukasz Perłowski

BBTS Bielsko-Biała

Działacze BBTS-u Bielsko-Biała powoli odkrywają karty przed nadchodzącymi rozgrywkami. W minionym tygodniu klub przedłużył umowy z trenerem Rastislavem ChudikiemMariuszem Gacą i Przemysławem Czauderną. Do zespołu dołączył także Piotr Łukasik, który w przeszłości reprezentował barwy Indykpolu AZS Olsztyn. Nowy nabytek ekipy z Podbeskidzia w ostatnich trzech sezonach występował w pierwszoligowej drużynie KPS Siedlce.

- Miałem propozycje od kilku zespołów z 1. ligi natomiast ta z Bielska była jedyną z najwyższej klasy rozgrywkowej. Zdecydowałem się z niej skorzystać ze względu na same pozytywne opinie, zarówno na temat samego klubu, jak i miasta. Chciałbym przede wszystkim poprawić swoje umiejętności i wywalczyć sobie jak najwięcej czasu na parkiecie - powiedział Piotr Łukasik po podpisaniu kontraktu.

Przygody z BBTS nie będzie natomiast kontynuował Łukasz Koziura, który jest czwartym graczem żegnającym się z zespołem. Podobny los spotkał Kamila Kwasowskiego, Pawła Gryca i Bartłomieja Grzechnika. - Od kwietnia prowadziłem rozmowy na temat przedłużenia kontraktu na kolejny sezon. Wszystko było na dobrej drodze, jednak w połowie tygodnia prezes Pluszyński podziękował mi za współpracę, dając wolną rękę w poszukiwanie nowego klubu - przyznał w rozmowie z naszym portalem Łukasz Koziura.

Przychodzą: Piotr Łukasik

Odchodzą: Kamil Kwasowski, Łukasz Koziura, Bartłomiej Grzechnik, Paweł Gryc

Kontrakty: Mariusz Gaca, Piotr Łukasik, Przemysław Czauderna

Cerrad Czarni Radom

Ekipa z Mazowsza jest już właściwie skompletowana, jednak działacze nie wykluczają, że dołączy do niej jeszcze jeden zawodnik. Jako ostatni umowy z klubem z Radomia podpisali Kamil Droszyński i Dmytro Teremienko. Oczekiwania wobec obu graczy są spore. Zwłaszcza, jeśli chodzi o reprezentanta Ukrainy, który poprzedni sezon spędził w Biełogorie Biełgorod. Doświadczony siatkarz w zespole Cerrad Czarnych będzie zarabiał trzykrotnie mniej niż w zespole rosyjskiej Superligi.

- Jestem bardzo zadowolony z drużyny, którą udało się zbudować. Odmłodziliśmy zespół, ale go nie osłabiliśmy. Drużyna jest nie tylko młodsza niż przed rokiem, ale jeszcze bardziej zbilansowana i na niektórych pozycjach rywalizacja powinna być jeszcze większa - powiedział Robert Prygiel, szkoleniowiec Cerrad Czarnych Radom.

Przychodzą: Norbert Huber, Jakub Rybicki, Kamil Kwasowski, Michał Filip, Dejan Vincić, Kamil Droszyński i Dmytro Teryomenko

Odchodzą: Michał Kędzierski, Emanuel Kohut, Bartłomiej Bołądź (wypożyczenie?), David Smith (?)

Kontrakty: Norbert Huber, Jakub Rybicki, Kamil Kwasowski, Michał Filip, Dejan Vincić, Wojciech Żaliński, Tomasz Fornal, Jakub Zwiech, Kacper Gonciarz, Jakub Ziobrowski, Michał Ostrowski, Łukasz Wiese, Dustin Watten, Bartłomiej Bołądź i Piotr Filipowicz, Kamil Droszyński, Dmytro Teryomenko

Cuprum Lubin

W Lubinie uczyniono kolejny krok w kierunku budowy zespołu na nowy sezon. Do drużyny dołączył 21-letni przyjmujący Filip Biegun. Młody zawodnik jest dobrze znany na Dolnym Śląsku, bowiem w przeszłości reprezentował miedziowe barwy w rozgrywkach Młodej Ligi. Ostatnie dwa sezony spędził na wypożyczeniu do GKS Katowice, z którym awansował do Plus Ligi oraz w Barkom Kazhany Lwów, z którym wywalczył wicemistrzostwo kraju, zdobył Puchar i Superpuchar kraju.

Przychodzą: Michał Masny, Milos Terzić, Tomasz Wasilkowski (II trener), Filip Biegun

Odchodzą: Paweł Rusek, Grzegorz Łomacz, Gheorghe Cretu, Marcus Böhme (?), Rafail Koumentakis (?), Igor Grobelny (?), Mateusz Malinowski (?)

Kontrakty: Michał Masny, Patrick Duflos, Milos Terzić, Maciej Gorzkiewicz, Keith Pupart, Robert Täht, Piotr Hain, Dawid Gunia, Adam Michalski, Marcin Kryś i Łukasz Kaczmarek, Filip Biegun

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×