LŚ 2017: imponujący rajd Holandii. Piąta wygrana z rzędu

Reprezentacja Holandii zapewniła sobie miejsce w najlepszej czwórce II dywizji Ligi Światowej wygrywając 3:0 ze Słowacją. Równie wysokie zwycięstwo odniosła Korea Południowa z Czechami.

Reprezentacja Holandii Materiały prasowe / FIVB / Reprezentacja Holandii
Holandia rozpoczęła Ligę Światową od dwóch porażek w trzech meczach w Ankarze. Po nieudanym weekendzie nad Bosforem przyszło Pomarańczowym gonić rywali i zrobili to z imponującą prędkością. Zwycięstwo 3:0 ze Słowacją to ich piąte z rzędu. W trzecim secie Holandia wygrała 25:15.

W taki sposób przypieczętowała awans do turnieju finałowego II dywizji. Najwięcej 13 punktów zdobył dla reprezentacji Holandii Thijs Ter Horst, który w ważnych momentach rozbijał Słowaków atakami.

Podobny scenariusz miał drugi mecz w Hadze, który Korea Południowa wygrała 3:0 z Czechami. Najbardziej zacięta była druga partia. Grę nerwów na przewagi wygrali Azjaci i w trzecim secie poszli za ciosem. 19 punktów zdobył Hong-Suk Choi. Od soboty Koreańczycy mają identyczny bilans w Lidze Światowej jak pokonani rywale: cztery zwycięstwa i tyle samo porażek.

Holandia - Słowacja 3:0 (25:21, 25:23, 25:15)

Czechy - Korea Południowa 0:3 (18:25, 25:27, 21:25)