LŚ 2017: zimna krew Serbów w Argentynie

Reprezentacja Serbii wygrała 3:2 zacięty mecz z Argentyńczykami. Lepsza drużyna ma na koncie sześć zwycięstw i w tabeli Ligi Światowej jest wyłącznie za Francją.

Materiały prasowe / FIVB
Trener reprezentacji Argentyny musi sobie radzić w Lidze Światowej bez Nicolasa Uriarte, Facundo Conte oraz Jose Luisa Gonzaleza. Po dwóch turniejach jego podopieczni mieli na koncie jedno zwycięstwo z Bułgarią i pięć porażek. Nauka zebrana w Kazaniu i Teheranie miała zaprocentować w spotkaniach we własnej hali. Argentyna faktycznie walczyła, współtworzyła widowisko, ale zdobyła tylko punkt.

Początek był zacięty. Serbia przejęła inicjatywę w połowie seta wskutek nieudanych ataków Nicolasa Bruno. Raz trafił w blok, raz wyrzucił piłkę w aut i Europejczycy znaleźli się kilka kroków przed rywalami. Partię wygrali 25:22 dzięki pracy skrzydłowych Marko Ivovicia oraz Urosa Kovacevicia.

W drugim secie imponujący był ostrzał z pól serwisowych. Kanonadę, którą nakręcali Luciano De Cecco i Srećko Lisinac, przetrwała Argentyna i wygrała 25:19 pierwszego seta po czterech z rzędu przegranych z Serbią. Szczególnie imponująca była akcja Albicelestes przed punktem na 22:16. Jedynym ich zmartwieniem była w tym momencie kontuzja Bruno.

Pod nieobecność Bruno jeszcze więcej zadań miał Martin Ramos, nominalny środkowy na pozycji atakującego. Serbowie postanowili wykorzystać jego nieobecność w bazie, zaczęli uruchamiać na środku Lisinaca oraz Marko Podrascanina i wygrali trzecią rundę 25:22.

Lepszego w Cordobie wyłonił tie-break, ponieważ czwartego seta wygrali gospodarze. Sprytem wykazywał się zmiennik Alejandro Toro i to on zdobył punkt na 30:28. W decydującej partii Argentyńczyków zdemolował zagrywkami Kovacević. Podczas swojej serii mierzył się z buczeniem z trybun. Tak jak cała drużyna zachował zimną krew.

Wygrana 3:2 w Cordobie to szósta Serbii w Lidze Światowej. Tylko Francja ma na koncie więcej punktów od zespołu z Bałkanów.

Argentyna - Serbia 2:3 (22:25, 25:19, 22:25, 30:28, 12:15)

Argentyna: De Cecco, Ramos, Crer, Sole, Bruno, Poglajen, A. Gonzalez (libero) oraz Toro, Zanotti, Johansen, Cavanna, Imhoff

Serbia: Ivović, Kovacević, Podrascanin, Lisinac, Luburić, Jovović oraz Majstorović (libero) oraz Skundrić (libero)