Mistrzostwa świata juniorów: Kanada górą w "polskiej grupie". Bezbłędny kwartet

Cztery reprezentacje mają komplet punktów po dwóch meczach w mistrzostwach świata juniorów. W "polskiej grupie" prowadzą Biało-Czerwoni przed Kanadą, która pokonała 3:0 Maroko.

Siatkówka WP SportoweFakty / Iza Zgrzywa / Siatkówka
Młodzi Kanadyjczycy przystąpili do meczu z Marokiem uskrzydleni, ale jednocześnie zmęczeni po zwycięstwie 3:2 z Czechami.

Pomimo kłopotów pokonali 3:0 najsłabszy zespół w "polskiej grupie", choć to nie był dla nich spacerek. W dwóch setach Kanada zwyciężyła z najmniejszą możliwą różnicą 25:23. Jedyny element, w którym zarysowała się jej wyraźna przewaga, to atak.

Drużyna z Ameryki Północnej awansowała do kolejnej fazy mistrzostw wspólnie z Polakami, którzy w sobotę wygrali 3:0 z Czechami. Przed obiema reprezentacjami mecz o zwycięstwo w grupie.

Poza Polakami komplet punktów po dwóch spotkaniach mają reprezentacje Rosji, Argentyny i Brazylii.

Poza wspomnianymi już drużynami awans mają w garści Persowie.

Iran poradził sobie dotychczas z dwoma europejskimi przeciwnikami. Po nadspodziewanie gładkim pokonaniu Włochów, wygrał 3:2 zacięte starcie z Ukraińcami. Po dwóch udanych partiach pozwolił naszym wschodnim sąsiadom na doprowadzenie do tie-breaka. W nim Persowie zwyciężyli 15:13.