Liga Europejska: Ukraina triumfatorem

Zakończyły się tegoroczne rozgrywki Ligi Europejskiej mężczyzn. Po złoty medal sięgnęła reprezentacja Ukrainy, która w finale pokonała 3:1 Macedonię.

Tegoroczna Liga Europejska siatkarzy toczy się bez udziału polskiej reprezentacji. Do rozgrywek przystąpiło osiem drużyn; w fazie grupowej zostały podzielone na dwie grupy, które rozegrały po dwa turnieje.

W Final Four zmierzyli się Macedończycy, Szwedzi, Ukraińcy i Duńczycy. Turniej finałowy został rozegrany od 1 do 2 lipca w Danii.

Półfinałowe starcia były bardzo zacięte i pełne emocji, wystarczy wspomnieć, że oba zakończyły się po tie-breaku. W pierwszej parze lepsza okazała się Ukraina. Natomiast w drugiej parze triumfowali Macedończycy, którzy byli już pod ścianą, bo przegrywali 0:2.

W niedzielnym meczu o 3. miejsce triumfowali Szwedzi. Tym samym bez medalu rozgrywki zakończyli Duńczycy, organizatorzy Final Four. Przez większość ścisłego finału przeważali siatkarze Ukrainy. Choć Macedończycy dzielnie walczyli, to ostatecznie przegrali 1:3 i zakończyli rozgrywki ze srebrnym medalem.

Wyniki Final Four Ligi Europejskiej 2017:

Półfinały Szwecja - Ukraina 2:3 (25:23, 19:25, 16:25, 25:22, 16:18) Dania - Macedonia 2:3 (25:19, 25:20, 14:25, 20:25, 11:15)

Mecz o 3. miejsce Szwecja - Dania 3:1 (25:23, 16:25, 25:19, 25:21)

Mecz o 1. miejsce Ukraina - Macedonia 3:1 (25:15, 25:22, 24:26, 25:13)

Końcowa kolejność Final Four Ligi Europejskiej 2017: 1. Ukraina 2. Macedonia 3. Szwecja 4. Dania

Czy co roku w Lidze Europejskiej powinna występować reprezentacja Polski B?