WGP 2017: demolka w wykonaniu Niemek, Kazachstan wciąż bez zwycięstwa

Reprezentacje Niemiec i Kolumbii odniosły zwycięstwa podczas drugiego dnia zmagań turnieju grupy D2 World Grand Prix 2017. W pokonanym polu pozostawiły odpowiednio Chorwację i Kazachstan.

Wiktor Gumiński
Materiały prasowe / FIVB

Niemki potrzebowały do pokonania Chorwatek zaledwie 69 minut. Zanim jednak przypieczętowały triumf 3:0, w pierwszym secie dość niespodziewanie napotkały na solidny opór ze strony jednej z najsłabszych ekip w drugiej dywizji.

Triumf faworytek 26:24 zakończył emocje w spotkaniu. W kolejnych partiach wyższość reprezentacji Niemiec nie podlegała już dyskusji. Najpierw wygrała ona 25:15, a następnie aż 25:6! Najwięcej punktów (14) zdobyła Louisa Lippmann, atakująca z 54-procentową skutecznością.

Tym samym Niemki zanotowały czwarte zwycięstwo (3. miejsce), a Chorwatki (10.) czwartą porażkę w tegorocznym World Grand Prix.

Nadal bez sukcesu pozostają natomiast siatkarki z Kazachstanu. Choć przez trzy sety rywalizacji z Kolumbią stawiały przeciwniczkom trudne warunki, po raz piąty zakończyły zawody choćby bez jednego punktu. Tym samym zamykają tabelę drugiej dywizji. Drużyna z Ameryki Południowej, z bilansem 3-2, plasuje się z kolei na 5. pozycji.