WGP 2017: włosko-amerykańske show Paoli Egonu

Drugi dzień rywalizacji pierwszej dywizji World Grand Prix w Makau należał do reprezentacji Włoch oraz Chin. Najjaśniejszą postacią była Włoszka Paola Egonu, która zdobyła aż 31 punktów podczas pięciosetowej wymiany z USA.

Monika Skrzyniarz-Gwizdała
Materiały prasowe / CEV
Po tym jak w piątek reprezentantki USA i Włoch odniosły zwycięstwa w ramach rozgrywek grupy E pierwszej dywizji World Grand Prix, w sobotę stanęły naprzeciw siebie. Tym razem radość po wygranej przypadła jedynie zawodniczkom z Europy, które ostatecznie odprawiły rywalki dopiero w piątym secie.

Niemal wszystkie Jedynie czwarty set był jednostronny, a swój potencjał pokazały jedynie Amerykanki czym doprowadziły do tie-breaka. W piątej partii Włoszki przełamały rywalki tuż przed zmianą stron boiska (8:6) i jak się okazało dwupunktowe prowadzenie wystarczyło na odniesienie zwycięstwa. Gwiazdą spotkania została okrzyknięta Paola Egonu, która łącznie zapunktowała aż 31 razy.

Drugi mecz w Makau to starcie chińsko-tureckie. Potyczka okazała się równie wyrównana co inaugurujący sobotę włosko-amerykański mecz. Z triumfu cieszyły się Chinki, które poza drugą przegraną partią, wszystkie trzy pozostałe sety wygrały dwupunktową przewagą 25:23.

Najwięcej do powiedzenia na boisku miał duet Li Jing - Yuan Xinyue., który łącznie zapunktował 41 razy.