MŚ U-20: Chinki i Rosjanki zagrają o złoto

W Meksyku trwają mistrzostwa świata U-20 siatkarek. W półfinałowych meczach zwycięstwa odniosły reprezentacje Chin oraz Rosji.

Olga Krzysztofik
Do półfinałów tegorocznego mundialu juniorek awans uzyskały kadry narodowe Chin, Turcji, Rosji oraz Japonii. W drugiej fazie turnieju najlepiej spośród nich spisały się Chinki oraz Rosjanki.

Pierwszą parę półfinałową stworzyły kadry narodowe Chin oraz Turcji. Miano faworytek należało do Azjatek, które szybko potwierdziły to na boisku. Bazowały one na skutecznym ataku oraz błędach rywalek. Chiny triumfowały 3:0.

W drugim półfinałowym spotkaniu Rosjanki zmierzyły się z Japonkami. Była to zacięta konfrontacja, już premierowy set zakończył się wynikiem 32:30. Po dwóch setach Sborna prowadziła 2:0, ale Japonkom udało doprowadzić się do tie-breaka. W decydującej odsłonie znów górą były Rosjanki.

W wielkim finale Chinki stoczą bój z Rosjankami. Zaś o brązowy medal zawalczą Turczynki i Japonki.