MŚ U-20: Polki zagrają o piąte miejsce z Brazylią

Znamy już przeciwnika reprezentacji Polski w starciu o piąte miejsce na MŚ-U20. Jest nim Brazylia, która odrodziła się i pokonała w sobotę Bułgarię (3:1).

Małgorzata Boluk
Po wysokich przegranych w drugiej fazie mistrzostw świata, nie wiadomo czego można było spodziewać się po Brazylijkach w najbliższych meczach. Pierwszy set rozpoczął się "klasycznie", czyli od porażki Canarinhos (25:22).

W drugiej odsłonie zawodniczki z Kraju Kawy odrodziły się i kompletnie rozbiły rywalki. Bułgaria zdobyła w tym secie zaledwie dziesięć punktów i wyraźnie odstawała od przeciwniczek w takich elementach siatkarskiego rzemiosła jak blok oraz zagrywka.

W trzecim secie Brazylia poszła za ciosem i wygrała do siedemnastu. Prym w ekipie z Ameryki Południowej wiodła Karyna Malachlas, wspierana przez Dianę Duarte Alecrim.

Po zmianie stron Kanarki zachowały dobrą skuteczność w ataku i nie dały Bułgarkom szans na doprowadzenie do nerwowego tie-breaka. Tym samym o piąte miejsce zawalczą z Polską, która w takim samym stosunku setów pokonała w sobotę USA.

Bułgaria - Brazylia 1:3 (25:22, 10:25, 17:25, 14:25)

Bułgaria: Milanova, Krasteva, Becheva, Neykova, Saraivanova, Racheva, Minkova (libero) oraz Papanova, Bozdeva, Saykova, Mihaylova (libero)

Brazylia: Alecrim, Vasconcelos, Malachias, Souza, Santos, Dos Santos, Costa (libero) oraz Sehn, Bergmann, Silva, Moura

Czy w meczu o piąte miejsce Polska pokona Brazylię?