Kontuzje w reprezentacji Niemiec. Dwie zmiany w składzie na Mistrzostwa Europy 2017

Trener reprezentacji Niemiec, Andrea Giani, na kilkanaście dni przed Mistrzostwami Europy 2017, zmuszony był dokonać dwóch zmian w czternastoosobowej kadrze. Kontuzje wykluczyły bowiem z gry Jegora Bogaczewa i Moritza Reicherta.

Jacek Pawłowski
Jacek Pawłowski
Reprezentacja Niemiec mężczyzn Materiały prasowe / CEV / Reprezentacja Niemiec mężczyzn
Dobre nastroje po zwycięskich sparingach z reprezentacją Finlandii, zmąciły niemieckiej drużynie kontuzje dwójki graczy z czternastoosobowej kadry na Mistrzostwa Europy rozgrywane w Polsce. Ze względu na urazy, z marzeniami o udziale w turnieju pożegnać musieli się przyjmujący Jegor Bogaczew i Moritz Reichert.

- To dla mnie osobiście wielka strata. Przez całe lato pracowałem ciężko, aby potwierdzić swoją przydatność do zespołu i po raz pierwszy w życiu zagrać na tak wielkim turnieju. Teraz się okazuje, że nie zagram na Mistrzostwach Europy. To bardzo frustrujące. Życzę chłopakom powodzenia, będę im oczywiście kibicował! - powiedział Bogaczew.

W miejsce wspomnianej dwójki, Andrea Giani powołał do drużyny Linusa Webera i libero Iwana Batanowa. Nie jest jednak przesądzone, czy obaj zawodnicy polecą na turniej do Polski. Decydujący może okazać się mecz sparingowy z Belgią, zaplanowany na 19 sierpnia w Bremie. Będzie to sprawdzian generalny dla brązowych medalistów mistrzostw świata przed wylotem na Euro.

Na Mistrzostwach Europy 2017 Niemcy natomiast rywalizować będą w grupie B (Szczecin) z Włochami, Czechami i Słowakami.

ZOBACZ WIDEO Czas surferów w Chałupach


Marcin Gortat po raz pierwszy opowiada o pożegnaniu z tatą. "Kiedy ścisnął moją dłoń, prawie zgniótł mi kości". ZOBACZ PREMIEROWY ODCINEK PROGRAMU "ŻYCIE PO ŻYCIU"
Które miejsce w grupie B zajmie reprezentacja Niemiec?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×