Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

ME 2017 w siatkówce. Żółta kartka dla trenerów od prezesa PZPS

Polacy przegrali w pierwszym meczu z Serbami, nie zdobywając nawet seta. Prezes PZPS, Jacek Kasprzyk, miał konkretne zarzuty do sztabu szkoleniowego: przespali mecz.
Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
Jacek Kasprzyk WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: Jacek Kasprzyk

Reprezentacja Polski nie pokazała się z najlepszej strony w inauguracyjnym spotkaniu z Serbią na PGE Narodowym. Biało-Czerwoni od rywali słabsi byli przede wszystkim w polu zagrywki i mniej skuteczni w ataku.

Trener Ferdinando De Giorgi wraz ze swoimi asystentami nie decydował się na wiele zmian. W I i II secie wpuszczał tylko Łukasza Kaczmarka, a dopiero w ostatniej odsłonie swoje szanse dostali Grzegorz Łomacz i Rafał Buszek, na zmianie zadaniowej pojawił się Mateusz Bieniek.

Po spotkaniu krytycznie o pracy sztabu, a konkretnie trenerów, wypowiedział się Jacek Kasprzyk, prezes PZPS

Polacy z Warszawy w piątek wyjeżdżają do Gdańska, gdzie w sobotę i poniedziałek rozegrają kolejne mecze w grupie A. Najpierw z Finlandią, a na koniec z Estonią.

ZOBACZ WIDEO Ferdinando De Giorgi widzi w Serbach faworytów do wygrania ME 2017

Czy zgadzasz się ze słowami, że trenerzy przespali mecz z Serbią?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
Twitter.com/Mielewski
Komentarze (24):
 • Nie Salachna Zgłoś komentarz
  A sobie daj czerwoną ty głąbie
  • Moderator Zgłoś komentarz
   Żałosne!!! Jeden kurdupel też czeka na lament w mediach, żeby skrytykować swoich ministrów. Podejście to samo!!! Może doradca PR również ten sam?
   • marcela.maz Zgłoś komentarz
    Oo to prezesik sie zdenerwowal i co teraz, żółte kartki bedzie rozdawal? Mecz rzeczywiście przespany, ale jedynie przez de Giorgiego. Chlop nie wie co sie dzieje. Trzyma sie swoich wyborów,
    Czytaj całość
    ktore nie przynoszą nic dobrego. Grbic reaguje, ciagle podpowiada, de Giorgi stoi oszolomiony. I co najlepsze, jest 20-18 dla Serbów a na zagrywke wchodzi Kurek.. Z gory wiem, ze ja zepsuje. Albo te asy serwisowe na Zatorskim.różnica w poziomie druzyn rażąco widoczna.
    • Piotr Kowalski Zgłoś komentarz
     Ten człowiek nigdy nie powinien dostąpić zaszczytu piastowania najważniejszego stanowiska w polskiej siatkówce, bo zwyczajnie nie dostaje do tego poziomu. Żenująca polityka biletowa PZPS,
     Czytaj całość
     która doprowadziła do tego, że hale w LŚ, które jeszcze kilka lat temu wypełniały się po brzegi, teraz rażą pustymi krzesełkami. Prostackie teksty i uwagi, które słyszymy od samego początku kadencji naszego trenera: "ja chcę by w kadrze grali...", "reprezentacja ma to...", "reprezentacja ma tamto...", tak jakby to wszystko było sterowane z tylnego siedzenia przez pana prezesa. Teraz zupełnie niestosowne pouczanie trenerów po pierwszym meczu turnieju... Żenada, brak jakiejkolwiek klasy, taktu, ogłady. Porównując go do Papkego czy Przedpełskiego (oczywiście pomijając aferę z MŚ 2014) prezentuje się niczym chłop pańszczyźniany, którego ktoś omyłkowo dopuścił do pańskiego stołu. Szkoda, bo mam wrażenie, że PZPS zarządzany przez tego pana zaczyna trochę przypominać PZPN pod rządami Laty. Mamy wielu wybitnych siatkarzy, którzy nie chcą bawić się w trenerkę, jest Zagumny, jest Świderski. Może czas żeby oni wkroczyli do związku, ludzie którzy zjedli zęby na siatkówce, poznali ją od każdej strony, i tej krajowej, i tej światowej.
     • Krzysztof Antczak Zgłoś komentarz
      Kurek do wymiany jak mu idzie jest ok . jak straci dwie trzy piłki to juz koniec emocje biorą góre przestaje myśleć gra na wariata albo się uda albo nie
      • Za Ostatni Grosz Zgłoś komentarz
       Słowa prezesa są zadziwiające. Trenera nie ocenia się z meczu na mecz, ale po całej imprezie. Co chce Kasprzyk osiągnąć? I co sugeruje? Że po następnym meczu zwolni trenera? Taki wpis
       Czytaj całość
       jest moim zdaniem kompromitujący. Od ludzi na stanowisku powinno się oczekiwać rozwagi. A podważanie wśród zawodników autorytetu trenera w trakcie turnieju, po jednym meczu, jest działaniem zdumiewającym.
       • shadymike Zgłoś komentarz
        Poprawili sobie na lepsze.... jak zwykle
        • stary kibic Zgłoś komentarz
         Po pierwsze zwolnienie Antigi nie było błędem - chyba już obydwie strony były zmęczone kolejnymi doświadczeniami i brakiem efektów współpracy. Po drugie zarząd nie zarządza
         Czytaj całość
         profesjonalnie posiadanym dobrem - wygląda to tak - "a nuż się uda tata, mam pomysła". Jako że budowanie i rozliczanie budżetu jest niejawne (a powinno być w takiej instytucji przejrzyste finansowanie), trudno powiedzieć skąd wynika większość decyzji dotycząca obsady personalnej i "przełożenia" kosztów organizacji imprez w stosunku do bezpośredniego finansowania reprezentacji - wszystkich reprezentacji. Po trzecie - samodzielność selekcjonera powinna być poddawana systematycznej ocenie i jakimś rozliczeniom działań. Byle profesjonalnym. Po czwarte - do tej pory Fefe nie dał żadnego pretekstu do budowania zaufania w jego pracę, może to są początki, choć metody nie pokazują na wyciąganie wniosków z postępu w pracy z kadrą. Nie oczekiwałem jakiegoś oszałamiającego progresu, ale również prezentowanego dalszego zjazdu z poziomem. Może to zbieg okoliczności, chciałbym żeby nasi wygrali ćwierćfinał, choć już widać, że bez barażu się nie obejdzie. I tak naprawdę chciałbym, żeby ME były co najwyżej wypadkiem przy pracy i żeby kadra grała na takim poziomie, jak chcą a nie mogą nasze gwiazdy. I wcale nie muszą być gwiazdy do tego potrzebne. Po piąte - końcowym etapem zmian w kadrze muszą być IO w 2020 r., nie mniej na MŚ 2018 muszą jechać ludzie, którzy w tych igrzyskach mają stanowić o sile drużyny. Bez jąkania o "zaufaniu" przy powołaniach.
         • Kris73 Zgłoś komentarz
          Nie twierdzę, że do zmiany trenera nie było przesłanek, Antiga też "ciężko" reagował. Ale wybrać trenera, który ma ten sam problem, dodatkowo bez doświadczenia reprezentacyjnego!!!
          Czytaj całość
          Niech PZPS sobie wystawi kartkę, najlepiej czerwoną.
          • mammut Zgłoś komentarz
           Takie słowa nie powinny paść w trakcie imprezy. On jako prezes teraz może mieć takie przemyślenia, ale nie ma prawa ich publicznie wypowiadać, bo to kopanie leżącego. Nikt kto myśli
           Czytaj całość
           nie wypowie czegoś takiego żeby podlizać się opinii publicznej. Specjalista jakich teraz kilkanaście milionów przez telewizorami.
           • Dave Wlkp Zgłoś komentarz
            Ty gruby bambusie, trzeba było myśleć jak wywaliłeś Antige... Czerwona kartka dla całego PZPS!!!
            • leniwy lech Zgłoś komentarz
             Czy Leon sam wygra mecz?
             • Pietryga Zgłoś komentarz
              A dla ciebie Kasprzyk kartka czerwona, za nic nierobienie w sprawie Leona.
              Zobacz więcej komentarzy (11)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×